HaberlerGündemAğrı Belediye Başkanı Sayan: "Ağrı'dan 2 bin kişi Diyarbakır'a yürüyeceğiz"

Ağrı Belediye Başkanı Sayan: "Ağrı'dan 2 bin kişi Diyarbakır'a yürüyeceğiz"

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, AK Parti Ağrı İl Gençlik Kolları Olağan Kongresinde yapmış olduğu açıklamada, ilkbahar mevsiminde Diyarbakır annelerine destek için Ağrı'dan 2 bin kişi ile birlikte Diyarbakır'a yürüyeceklerini söyledi.

Ağrı Belediye Başkanı Sayan: "Ağrı'dan 2 bin kişi Diyarbakır'a yürüyeceğiz"

Diyarbakır annelerine destek olmak amacıyla Ağrı'dan Diyarbakır'a 200 kadınla birlikte daha önce gittiklerini belirten Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, bu kez 2 bin kişi ile Diyarbakır iline yürüyeceklerini belirtti.

Kongredeki konuşmasında Sayan "Bu işi Ağrı'dan başlatalım, model olalım. Kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla birlikte belediye ve il başkanımızla birlikte biz daha önce 200 kadınla birlikte Diyarbakır annelerini ziyaret etmiştik. Bu sefer 2 bin kişi ile yürüyerek Diyarbakır'a gideceğiz. Yürüyerek gideceğiz! Türkiye'ye bunu göstereceğiz." dedi.

Konuşmasının devamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha önce başlatmış olduğu yürüyüşün dış güçlerin baskısı ile yapıldığını ifade eden Sayan, yapmayı planlandığı yürüyüş hakkında şunları söyledi:

"Kılıçdaroğlu 500 kilometre yürüyor da Ağrı'dan 2 bin kişi Diyarbakır anneleri için yürüyemez mi? Tatbikî de yürür. Bakın, buradan bütün Türkiye'ye sesleniyorum. İlkbahar ve havaların ısınması ile birlikte il başkanımız, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, gençlik kolları başkanımız ve kadın kolları başkanımızla birlikte Ağrı'dan yola çıkarak, 450 kilometreyi aşarak Diyarbakır annelerinin dizinin dibine gideceğiz. Ve haykıracağız, diyeceğiz ki, "Terörü bitirmeye Ağrı'dan başlıyoruz. Ondan sonra siz görün bu memleket tadından yenilmez."

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü​Kadın, annelik vasfı ile toplumu oluşturan en önemli unsurdur​Kadın, annelik vasfı ile toplumu oluşturan en önemli unsurdurGezici aşı ekipleri kırsal mahallelerde Covid-19 aşısı yapıyorGezici aşı ekipleri kırsal mahallelerde Covid-19 aşısı yapıyorMSB Bitlis'te düşen helikopterin nedenini açıkladıMSB Bitlis'te düşen helikopterin nedenini açıkladıKudüs, Müslümanlar açısından akidevi bir meseledirKudüs, Müslümanlar açısından akidevi bir meseledir
SIRADAKİ HABER