HaberlerGündemAğrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'a belediye başkanlarından destek

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'a belediye başkanlarından destek

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı video ile Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'a hakaret ve tehditler savurmasına tepki gösteren ilçe belediye başkanları, yaptıkları açıklama ile Sayan'a destek oldular.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'a belediye başkanlarından destek

Ağrı Belediyesi binasında bir araya gelen Hamur Belediye Başkanı Cezmi Ergül, Eleşkirt Belediye Başkanı Ramazan Yakut, Tutak Belediye Başkanı Bülent Duru, Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir ve Yücekapı Belde Belediye Başkanı Nurettin Öztürk, Savcı Sayan'a destek oldular.

Belediye başkanlarının destek için hizmet binasında yaptıkları basın açıklamasını Hamur Belediye Başkanı Cezmi Ergül okudu.

Abdulkadir Aktürk adlı kişinin paylaştığı videoda Ağrı'nın gençlerini Savcı Sayan'a suikasta yapmaya teşvik ettiğini belirten Ergül," Birkaç gün önce sosyal medya hesabı üzerinden İsviçre'de yaşayan Abdulkadir Aktürk isimli bir meczup, maalesef ilimiz için çok değerli olan Belediye Başkanımız Sayın Savcı Sayan'ı hedef göstermiş. Ağrı'nın gençlerine gidin okuyun, adam olun, memleketinize faydalı olun demek yerine maalesef Savcı Sayan'a suikast düzenlemeleri konusunda gençlere yönlendirmelerde bulunmuştur. Biz de Ağrılı belediye başkanları olarak kesinlikle yapılan bu çirkin saldırıyı lanetliyoruz ve kınıyoruz. Belediye başkanları olarak, Belediye Başkanımız Savcı Sayan'ın yanında olduğumuzu açıkça belirtiyoruz. Demek ki, HDP'nin Türkiye'de insanlara verebileceği tek şey kan ve gözyaşıdır. İnsanları bir birlerine kırdırmadır. Kesinlikle bunu şiddetle kınıyoruz. Savcı beyin yanında olduğumuzu da açıkça ifade ediyoruz." şeklinde konuştu.

Tutak Belediye Başkanı Bülent Duru ise "Biz dört belde dört ilçe olarak çok kıymetli başkanımızın arkasındayız. Her zamanda arkasında olacağız." ifadelerini kullandı.

Belediye binasında gerçekleştirilen açıklamada Ağrı Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Tunç, Mehmet Alpaslan ve Kasım Bulan da hazır bulundular.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER