HaberlerGündemAfyonkarahisar'da Tiyatro Oyuncusu Seçmeleri

Afyonkarahisar'da Tiyatro Oyuncusu Seçmeleri

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu'nun yeni sezon öncesi oyuncu seçmelerine 78 adayın başvuru yaptığı bildirildi.

Afyonkarahisar'da Tiyatro Oyuncusu Seçmeleri
Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu'nun yeni sezon öncesi oyuncu seçmelerine 78 adayın başvuru yaptığı bildirildi.

Eski Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas gözetiminde yapılan seçmelerde, replik, ağlama, gülme, şaşırma, korku, şüphe mimikleri, şarkı söyleme ve ezbere hikaye oynama konularında sınava tabi tutulan tiyatrocu adayları performanslarıyla göz doldurdu. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık'ın da takip ettiği seçmeler sırasında adaylar, Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu'nda görev almak için adeta birbirleriyle yarıştı. Tiyatro seçmeleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas, seçmelere katılan gençlerin birbirinden yetenekli oyuncu adayları olduğunu ifade etti.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık ise, seçmeler sırasında çok zorlandıklarını aktararak, "Burada başarılı olan gençler tiyatro topluluğunun yeni sezon oyuncuları olacaklar. Bizlerde bu topluluğun eğitimi için elimizden gelen çalışmayı yapacağız. İnanıyorum ki Belediyemizin desteği ile bu gençler çok güzel başarılara imza atacaklar" dedi.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER