HaberlerGündemAfyonkarahisar"da Kiraladıkları Aracın Plakasını Değiştirirken Polis Tarafından Kıskıvrak Yakalandılar

Afyonkarahisar"da Kiraladıkları Aracın Plakasını Değiştirirken Polis Tarafından Kıskıvrak Yakalandılar

Afyonkarahisar’a suç işlemek maksadıyla geldikleri bildirilen ve aralarından bazılarının birçok suça karışarak, haklarında aranma kararları bulunan 4 şahıs kiraladıkları otomobilin plakasını değiştirirken yakayı ele verdi.

Afyonkarahisar"da Kiraladıkları Aracın Plakasını Değiştirirken Polis Tarafından Kıskıvrak Yakalandılar
Afyonkarahisar’a suç işlemek maksadıyla geldikleri bildirilen ve aralarından bazılarının birçok suça karışarak, haklarında aranma kararları bulunan 4 şahıs kiraladıkları otomobilin plakasını değiştirirken yakayı ele verdi.

Olayla ilgili Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, kentte suç ve suçlularla mücadelede polisin kararlı mücadelesinin sürdüğü bildirildi. Mücadele kapsamında kent genelinde asayişin sağlanması amacıyla ‘155 Polis İmdat’ hattına gelen her ihbarın değerlendirildiğinin belirtildi. Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan, 25 Eylül Çarşamba günü kent merkezinde bir aracın plakalarının değiştirilmeye çalışıldığı ihbarının alınması üzerine polis ekiplerinin hemen harekete geçerek olay mahalline gittiklerini aktararak, “Asayiş Şube Müdürlüğümüz görevlileri tarafından ihbar üzerine sokak üzerinde ve araç etrafında gerekli tedbirleri alındıktan hemen sonra söz konusu araç ve içerisindeki şahıslar hemen incelemeye alınmışlardır. Yapılan çalışmalarda, aracın ön camına bırakılan plakanın araca ait olduğu, aracın, yakalanan iki erkek şahıs tarafından Ankara’dan kiralandığı, ancak sözleşmede belirtilen süresi geçtiği halde şahıslar tarafından teslim edilmediği belirlendi. Aracın arkasına takılan plakanın ise başka bir araca ait olduğu, bu plakanın da Ankara’da kayıp plaka olarak arandığı anlaşılmıştır. Gözaltına alınan 2 bayan ve 2 erkek şahsın yapılan sorgulamalarında, çeşitli suç kayıtlarının bulunduğu ve erkek şahıslardan biri hakkında ise mahkemece yakalama kararı bulunduğu anlaşılmıştır. Yapılan sorgulamalar neticesinde şahısların suç işlemek maksadıyla Konya, Mersin, Antalya ve son olarak Afyonkarahisar’a geldikleri, geçiş güzergâhlarında da çeşitli suçlara karıştıkları tespit edilmiştir. Araçta yapılan aramada ise, 1 adet pompalı tabir edilen tüfek, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet biber gazı, içerisinde sıvı uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen şırınga, kartuş, mermi ve kelepçe bulunmuştur. Yapılan işlemlerin ardından 3 şahıs sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER