HaberlerGündemAfyonkarahisar"da 31 projeye 10 milyon lira hibe desteği verilecek

Afyonkarahisar"da 31 projeye 10 milyon lira hibe desteği verilecek

Afyonkarahisar’da Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi (KKYDP) programı kapsamında 31 projeye 10 milyon hibe desteği verilecek.

Afyonkarahisar"da 31 projeye 10 milyon lira hibe desteği verilecek
Afyonkarahisar’da Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi (KKYDP) programı kapsamında 31 projeye 10 milyon hibe desteği verilecek.

    Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, destekleme kapsamında bakanlığa sunulan 31 projenin kabul edildiğini söyledi. Arap, toplam yatırım tutarının yaklaşık 21 milyon lira olan projelerin yüzde 50’sinin hibe edeceğini belirtti. Hüseyin Arap, "Projelerin 15 adedi bitkisel ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi, 13 adedi hayvansal ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi, 2 adedi tarımsal ürünlerin depolanması ve bir adedi de alternatif enerji üretimi konularındadır.” dedi.

    Projelerin uygulamaya başlamasıyla doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesinin hedeflendiğini anlatan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Arap, "Tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması gerekmektedir." şeklinde konuştu.

    Arap, projeler sayesinde 663 kişinin doğrudan istihdam edileceğini, proje uygulama esnasında ise sanayiciden nakliyeciye, müteahhitten işçiye kadar binlerce kişinin dolaylı olarak bu projelerden fayda sağlayacağını dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Aklın İbadeti: TefekkürAklın İbadeti: TefekkürVan'da 21 kilogram eroin ele geçirildiVan'da 21 kilogram eroin ele geçirildiŞanlıurfa'da duman zehirlenen büyükbaş hayvanlar telef olduŞanlıurfa'da duman zehirlenen büyükbaş hayvanlar telef olduAnkara merkezli 23 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 32 gözaltıAnkara merkezli 23 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 32 gözaltıŞanlıurfa'da uyuşturucu madde operasyonu:11 gözaltıŞanlıurfa'da uyuşturucu madde operasyonu:11 gözaltı
SIRADAKİ HABER