HaberlerGündemAfşin, wushu karşılaşmalarına ev sahipliği yaptı

Afşin, wushu karşılaşmalarına ev sahipliği yaptı

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde yapılan wushu müsabakaları sona erdi. 6. Eshabı Kehf Kulüplerarası Wushu Müsabakalarında dereceye girenlere madalyaları verildi.

Afşin, wushu karşılaşmalarına ev sahipliği yaptı
Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde yapılan wushu müsabakaları sona erdi. 6. Eshabı Kehf Kulüplerarası Wushu Müsabakalarında dereceye girenlere madalyaları verildi.

8 ilden 200 sporcunun katıldığı kulüpler arası Sanda-ointo Wushu çeyrek ve yarı final karşılaşmaları Afşin Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. Bayanlarda 48, 52, 56 ve 60, erkeklerde ise 48, 52, 56, 60, 65, 70, 75 ve 80 kilogramda finalistler belli oldu. Türkiye Wushu Federasyonu Kahramanmaraş İl Temsilcisi Selçuk Kayapınar, yaptığı açıklamada, turnuvanın son derece çekişmeli geçtiğini anlattı. Türkiye'de wushunun her geçen gün yaygınlaştığına işaret Kayapınar, "Türkiye'nin 8 farklı ilinden 200 sporcumuz, burada tüm güçleriyle mücadele gösteriyor. Bu durum beni çok mutlu etti. Müsabakaların hepsinde, çekişme var." dedi.

Wushuda Türkiye'nin çok önemli başarılar elde ettiğini vurgulayan Kayapınar, "Wushu, önümüzdeki iki yıl içinde çok daha üst seviyelere gelecek. Çok iyi gençlerimiz var ve onları büyük bir heyecanla izliyorum. Burada iyi performans gösteren gençlerimizi, uluslararası maçlara hazırlayacağız. Bu konuda çok umutluyum." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER