HaberlerGündemAFAD Eğitim Uzmanı Yıldırım: Evlerimiz depreme dayanıklı yapılmalı

AFAD Eğitim Uzmanı Yıldırım: Evlerimiz depreme dayanıklı yapılmalı

Batman İl Müftülüğü ile Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü işbirliği ile müftülük personeline yönelik ‘Afet Farkındalık Eğitim’ semineri düzenlendi.

AFAD Eğitim Uzmanı Yıldırım: Evlerimiz depreme dayanıklı yapılmalı

Seminer, Batman İl Müftülüğü konferans salonunda AFAD Eğitim Uzmanı Hüseyin Yıldırım ve Arama Kurtarma Teknisyeni Mehmet İhsan Onay tarafından verildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Başkanlığı tarafından ilan edilen "2021 Afet Farkındalık Eğitim Yılı" faaliyetleri kapsamında düzenlenen eğitim, Coronavirus tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi.

Seminerde, başta deprem olmak üzere ülkede sıkça görülen afetlere yönelik, afetlerin öncesi, sonrası ve sonrasında yapılacak olan doğru davranışlar hakkında bilgiler verildi.

Seminerde bir konuşma yapan AFAD Eğitim Uzmanı Hüseyin Yıldırım, insanı deprem değil ihmal öldürdüğünü söyledi.

Yıldırım, “Bu yüzden öncelikle evlerimiz depreme dayanıklı yapılmalı. Evlerimizin içindeki eşyalar sabitlenmeli, evimizde mutlaka deprem çantası hazır bulundurulmalıdır. Olası bir deprem sonrasında aile bireyleri ile buluşma planı yapılmalı, bulunduğumuz bölgedeki toplanma alanları önceden öğrenilmeli." ifadelerini kullandı.

Afet farkındalık eğitiminde afet ve acil durumlarda yapılması gerekenler slayt gösterisiyle katılımcılara aktarıldı.

Eğitim, soru ve cevap oturumuyla tamamlandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER