HaberlerGündemAdıyamanlı Sporcu Avrupa Şampiyonu

Adıyamanlı Sporcu Avrupa Şampiyonu

Adıyaman’ın Gerger İlçesi Kesertaş Köyü nüfusuna kayıtlı olan Fatma Sarıdoğan taekwondo dalında Avrupa şampiyonu oldu.

Adıyamanlı Sporcu Avrupa Şampiyonu
Adıyaman’ın Gerger İlçesi Kesertaş Köyü nüfusuna kayıtlı olan Fatma Sarıdoğan taekwondo dalında Avrupa şampiyonu oldu.

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından düzenlenen 19. Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası, 25-28 Eylül 2013 tarihleri arasında Portekiz'in Porto şehrinde yapıldı. Şampiyonaya 45 ülkeden 418 sporcu katıldı. Adıyaman’ın Gerger İlçesi Kesertaş Köyü nüfusuna kayıtlı olan Fatma Sarıdoğan bu turnuvada birinci olarak altın madalya kazandı.

9 yaşında başladığı taekwondo sporunu geliştirerek her yaşına bir şampiyonluk ve başarı sığdıran Fatma Sarıdoğan, son olarak Portekiz’de düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda rakiplerini bir bir yenerek Avrupa’nın son şampiyonu oldu. Şampiyona sonrası Türkiye dönüşünde Başbakan Erdoğan tarafından da bizzat tebrik edildiği öğrenildi.

İstanbul’un 500 Evler semtinde oturan ve Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin spor tesislerinde taekwondo eğitimi alan Sarıdoğan, sergilediği başarılı grafikle Türkiye’yi dünyada temsil etmeye başladı. Önce Mısır’daki Dünya Şampiyonası’nda 3. olan Sarıdoğan daha sonra Almanya Open’de düzenlenen müsabakada şampiyonluk yaşadı. Son şampiyonluğunu da Portekiz’de alarak Türkiye adına büyük başarılara imza attı.

Genç sporcunun ülke içindeki müsabakalarda da birçok birincilik madalyası olduğu öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER