HaberlerGündemAdıyaman kent meydanının istişare toplantısı yapıldı

Adıyaman kent meydanının istişare toplantısı yapıldı

​Adıyaman Valiliği'nin eski binasının bulunduğu alanın şehrin nefes alabilmesi için meydana dönüştürülmesi çalışmaları için STK, siyasi parti ve akademisyenler bir araya geldi.

Adıyaman kent meydanının istişare toplantısı yapıldı

TPAO Konferans salonunda tanımı yapılan 13 dönümlük alanda yapılması planlanan cami, kitap kafe ve kuru havuzlardan müteşekkil meydan için fikir alışverişi yapıldı.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılıç'ın kısa bir meydan hakkında kısa bir şekilde tanıtım yapmasının ardından projeyle ilgili fikir alışverişi ve sorular kısmına geçildi.

Altta iki katlı otopark, üst kısmınınsa Ramazan ayında yapılacak etkinlikler ve toplumun inanç değerleriyle barışık programların yapılacağı geniş bir meydan olarak tasarlanan alanın kısa sürede bitirilmesi planlanıyor.

Adıyaman'ı ilgilendiren bir konuda ilk defa toplumun her kesimini biraraya getiren Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç

Kılınç yaptığı açıklamada "Kentleri kent yapan meydanlarıdır, meydanlar kentin hafızasıdır, buluşma yeridir. Kent genelinde sürdüğümüz yeni yaşam alanların biri de Adıyaman şehir merkezinde bulunan eski valilik binası meydan düzenleme projesi ile gerçekleştiriyoruz. STK temsilcileri, muhtarlarımız, siyasi parti temsilcileri ve basın mensuplarımızla eski hükümet binası yerine yapacağımız kent meydanı projesi tanıtım toplantısında bir araya geldik. Sizin fikirleriniz bizim için çok önemli ortak akıl ve istişare ile hep birlikte daha yaşanabilir bir Adıyaman için çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER