HaberlerGündemAdıyaman'ın tarihi ve kültürel değerleri şehrin farklı noktalarına resmedildi

Adıyaman'ın tarihi ve kültürel değerleri şehrin farklı noktalarına resmedildi

​Adıyaman'ın için tarihi ve kültürel değerleri olan yapılar ve yaşam biçimleri Adıyaman Belediyesi tarafından şehrin değişik noktalarına resmedilerek yaşatılmaya çalışılıyor.

Adıyaman'ın tarihi ve kültürel değerleri şehrin farklı noktalarına resmedildi

Adıyaman’a ait tarihi ve kültürel değerlerin yerli ve yabancı turistler tarafından da fark edilerek tanınması için çalışma yapan belediye, şehrin farklı noktalarında serleri resmediyor.

Adıyaman’ın en önemli turizm değerlerinden bir tanesi olan Cendere Köprüsü’nün üç boyutlu resmini kale eteğinde bulunan merdivene resmeden belediye ekipleri, şimdide dağ keçisi ve ters lale figürlerini yine Adıyaman Kalesi etek kısmına üç boyutlu olarak çizdi.

"Adıyaman Tuval Projesi" kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların şehrin farklı noktalarında devam edeceğini belirten yetkililer, Adıyaman’a ait simgelerin herkes tarafından bilinmesini sağlamak çalıştıklarını dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER