HaberlerGündemAdıyaman'ın tarihi ve kültürel değerleri şehrin farklı noktalarına resmedildi

Adıyaman'ın tarihi ve kültürel değerleri şehrin farklı noktalarına resmedildi

​Adıyaman'ın için tarihi ve kültürel değerleri olan yapılar ve yaşam biçimleri Adıyaman Belediyesi tarafından şehrin değişik noktalarına resmedilerek yaşatılmaya çalışılıyor.

Adıyaman'ın tarihi ve kültürel değerleri şehrin farklı noktalarına resmedildi

Adıyaman’a ait tarihi ve kültürel değerlerin yerli ve yabancı turistler tarafından da fark edilerek tanınması için çalışma yapan belediye, şehrin farklı noktalarında serleri resmediyor.

Adıyaman’ın en önemli turizm değerlerinden bir tanesi olan Cendere Köprüsü’nün üç boyutlu resmini kale eteğinde bulunan merdivene resmeden belediye ekipleri, şimdide dağ keçisi ve ters lale figürlerini yine Adıyaman Kalesi etek kısmına üç boyutlu olarak çizdi.

"Adıyaman Tuval Projesi" kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların şehrin farklı noktalarında devam edeceğini belirten yetkililer, Adıyaman’a ait simgelerin herkes tarafından bilinmesini sağlamak çalıştıklarını dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Doğu Anadolu Bölgesindeki 4 ilde kar yağışı etkili olduDoğu Anadolu Bölgesindeki 4 ilde kar yağışı etkili olduCumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü​Kadın, annelik vasfı ile toplumu oluşturan en önemli unsurdur​Kadın, annelik vasfı ile toplumu oluşturan en önemli unsurdurGezici aşı ekipleri kırsal mahallelerde Covid-19 aşısı yapıyorGezici aşı ekipleri kırsal mahallelerde Covid-19 aşısı yapıyorMSB Bitlis'te düşen helikopterin nedenini açıkladıMSB Bitlis'te düşen helikopterin nedenini açıkladı
SIRADAKİ HABER