HaberlerGündemAdıyaman'daki tarihi konak sahipleri Belediye Başkanı Kılınç'la görüştü

Adıyaman'daki tarihi konak sahipleri Belediye Başkanı Kılınç'la görüştü

​Adıyaman’ın tarihi dokusunu yeniden canlandırmak için Seyyid Şeyh Muhammed Ramazan Efendi ve Talat Efendi Konağının maliklerini makamında kabul eden Dr. Süleyman Kılınç Adıyaman kültürünün yaşatılmasına katkı sunan maliklere teşekkür etti.

Adıyaman'daki tarihi konak sahipleri Belediye Başkanı Kılınç'la görüştü

Kılınç, Şehir merkezinde bulunan iki tarihi konağın malikleriyle bir araya gelerek, konakların halkın hizmetine sunulması için görüş alışverişinde bulundu.

Adıyaman’ın turizm potansiyelini arttırarak turizm pastasından hak ettiği payı alabilmesini sağlamak amacıyla ildeki tarihi yapıları restore etmeye çalışan belediye, tarihi konakların restorasyonu için hak sahipleriyle bir araya geldi.

Restore edildikten sonra "Adıyaman Evi" olarak yerli ve yabancı turistlerin hizmetine açılması planlanan Seyyid Şeyh Muhammed Ramazan Efendi Konağı halkın ziyaretine sunulacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kılınç "Adıyaman’ın tarihi değerlerini gelecek nesillere ulaştırmak amacıyla birçok önemli projeyi hayata geçiriyoruz. Bunlardan birisi de şehir merkezindeki tarihi konakları restore ederek halkımızın hizmetine sunmaktır. Bu vesileyle bugün bizi ziyaret eden Seyyid Şeyh Muhammed Ramazan Efendi Konağı maliklerinden Sertaç Gülter ile Gültekin Gülter’e ve Talat Efendi Konağı hak maliki Şükrü Bilgiç’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER