HaberlerGündemAdıyaman'daki tarihi konak sahipleri Belediye Başkanı Kılınç'la görüştü

Adıyaman'daki tarihi konak sahipleri Belediye Başkanı Kılınç'la görüştü

​Adıyaman’ın tarihi dokusunu yeniden canlandırmak için Seyyid Şeyh Muhammed Ramazan Efendi ve Talat Efendi Konağının maliklerini makamında kabul eden Dr. Süleyman Kılınç Adıyaman kültürünün yaşatılmasına katkı sunan maliklere teşekkür etti.

Adıyaman'daki tarihi konak sahipleri Belediye Başkanı Kılınç'la görüştü

Kılınç, Şehir merkezinde bulunan iki tarihi konağın malikleriyle bir araya gelerek, konakların halkın hizmetine sunulması için görüş alışverişinde bulundu.

Adıyaman’ın turizm potansiyelini arttırarak turizm pastasından hak ettiği payı alabilmesini sağlamak amacıyla ildeki tarihi yapıları restore etmeye çalışan belediye, tarihi konakların restorasyonu için hak sahipleriyle bir araya geldi.

Restore edildikten sonra "Adıyaman Evi" olarak yerli ve yabancı turistlerin hizmetine açılması planlanan Seyyid Şeyh Muhammed Ramazan Efendi Konağı halkın ziyaretine sunulacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kılınç "Adıyaman’ın tarihi değerlerini gelecek nesillere ulaştırmak amacıyla birçok önemli projeyi hayata geçiriyoruz. Bunlardan birisi de şehir merkezindeki tarihi konakları restore ederek halkımızın hizmetine sunmaktır. Bu vesileyle bugün bizi ziyaret eden Seyyid Şeyh Muhammed Ramazan Efendi Konağı maliklerinden Sertaç Gülter ile Gültekin Gülter’e ve Talat Efendi Konağı hak maliki Şükrü Bilgiç’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mersin'de Covid-19 Dinamik Denetim Süreci uygulamaları gerçekleştirildiMersin'de Covid-19 Dinamik Denetim Süreci uygulamaları gerçekleştirildiMalatya’da "Tematik Genel Denetim" yapıldıMalatya’da "Tematik Genel Denetim" yapıldı​Elazığ Umut Kervanı 174 aileye umut oldu​Elazığ Umut Kervanı 174 aileye umut olduMalatya'da haklarında yakalama emri bulunan 36 kişi yakalandıMalatya'da haklarında yakalama emri bulunan 36 kişi yakalandıSalgın sürecinde bakır ürünlere talep arttıSalgın sürecinde bakır ürünlere talep arttı
SIRADAKİ HABER