HaberlerGündem​Adıyaman'daki eski Hükümet Binasının yıkımına başlandı

​Adıyaman'daki eski Hükümet Binasının yıkımına başlandı

Adıyaman merkezdeki eski Hükümet Konağı ile Adliye Sarayı binalarının hurda karşılığında yıkılması ve temizlenmesi işlemine başlandı.

​Adıyaman'daki eski Hükümet Binasının yıkımına başlandı

Adyaman merkez 103 Ada 1. Parseldeki eski Hükümet Konağı ile eski Adliye Sarayı Binalarının hurda karşılığında yıkılması ve temizlenmesi işi "Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği İhale yönetmeliğinin 18'inci maddesine göre açık ihale usulü (açık eksiltme - artırma ile) belirlenen ücret karşılığında yıkımına başlandı.

Yaklaşık yarım asırlık binanın, 60 takvim günü içerisinde bitirilmesi planlanmakta.

Vatandaşların çoğu, yıkılan binanın yerine şehrin nefes alabilmesi için meydan olarak düzenlenmesi, alt tarafınınsa otopark olarak faaliyete geçirilmesini istiyor. 

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER