HaberlerGündem​Adıyaman'daki eski Hükümet Binasının yıkımına başlandı

​Adıyaman'daki eski Hükümet Binasının yıkımına başlandı

Adıyaman merkezdeki eski Hükümet Konağı ile Adliye Sarayı binalarının hurda karşılığında yıkılması ve temizlenmesi işlemine başlandı.

​Adıyaman'daki eski Hükümet Binasının yıkımına başlandı

Adyaman merkez 103 Ada 1. Parseldeki eski Hükümet Konağı ile eski Adliye Sarayı Binalarının hurda karşılığında yıkılması ve temizlenmesi işi "Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği İhale yönetmeliğinin 18'inci maddesine göre açık ihale usulü (açık eksiltme - artırma ile) belirlenen ücret karşılığında yıkımına başlandı.

Yaklaşık yarım asırlık binanın, 60 takvim günü içerisinde bitirilmesi planlanmakta.

Vatandaşların çoğu, yıkılan binanın yerine şehrin nefes alabilmesi için meydan olarak düzenlenmesi, alt tarafınınsa otopark olarak faaliyete geçirilmesini istiyor. 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER