HaberlerGündem​Adıyaman'daki eski Hükümet Binasının yıkımına başlandı

​Adıyaman'daki eski Hükümet Binasının yıkımına başlandı

Adıyaman merkezdeki eski Hükümet Konağı ile Adliye Sarayı binalarının hurda karşılığında yıkılması ve temizlenmesi işlemine başlandı.

​Adıyaman'daki eski Hükümet Binasının yıkımına başlandı

Adyaman merkez 103 Ada 1. Parseldeki eski Hükümet Konağı ile eski Adliye Sarayı Binalarının hurda karşılığında yıkılması ve temizlenmesi işi "Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği İhale yönetmeliğinin 18'inci maddesine göre açık ihale usulü (açık eksiltme - artırma ile) belirlenen ücret karşılığında yıkımına başlandı.

Yaklaşık yarım asırlık binanın, 60 takvim günü içerisinde bitirilmesi planlanmakta.

Vatandaşların çoğu, yıkılan binanın yerine şehrin nefes alabilmesi için meydan olarak düzenlenmesi, alt tarafınınsa otopark olarak faaliyete geçirilmesini istiyor. 

İLGİLİ HABERLER

Malatya'da Kernek Meydanı aslına uygun hale getirme çalışmalarına başlandıMalatya'da Kernek Meydanı aslına uygun hale getirme çalışmalarına başlandıBingöl'de kar yağışı nedeniyle 198 köy yolu ulaşıma kapandıBingöl'de kar yağışı nedeniyle 198 köy yolu ulaşıma kapandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, İslam'ı hedef alan Yunan Başpiskoposu'nu kınadıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, İslam'ı hedef alan Yunan Başpiskoposu'nu kınadıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Mardin Yolu'nda yenileme çalışmalarına başlıyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Mardin Yolu'nda yenileme çalışmalarına başlıyorMeteorolojiden fırtına ve kar yağışı uyarısıMeteorolojiden fırtına ve kar yağışı uyarısı
SIRADAKİ HABER