HaberlerGündemAdıyaman'da uyuşturucu ve silah satıcılığı yapan 2 kişi göz altına alındı

Adıyaman'da uyuşturucu ve silah satıcılığı yapan 2 kişi göz altına alındı

​Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı tarafından Adıyaman'ın Kahta ilçesinde yapılan operasyon neticesinde uyuşturucu ve silah satıcılığı yapan 2 şahıs hakkında adli işlem başlatıldı.

Adıyaman'da uyuşturucu ve silah satıcılığı yapan 2 kişi göz altına alındı

Adıyaman Valiliğinden yapılan açıklamada, Adıyaman İl Jandarma Komutanlığınca alınan bir haberin değerlendirilmesi ile yapılan çalışma ve takip sonucu 4 Ocak 2021 günü Kahta İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 2 şüpheli şahsın uyuşturucu madde ticareti yaptıkları bilgisinin alındığı belirtildi.

Açıklamada, "Şahısların ev ve eklentilerinde yapılan aramada; 1 adet 7,62 mm çapında uzun namlulu kaleşnikof tüfek, 2 kaleşnikof tüfek şarjörü, 49 kaleşnikof fişeği, 1 ruhsatsız 9 mm çapında  tabanca, 2 tabanca şarjörü, 41 adet 9 mm tabanca fişeği, 480 gram kubar esrar, bin adet kenevir tohumu, 1 adet dedektör, 1 adet hassas terazi, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 2 adet 12 calibre fişek, 1 adet nevi belli olmayan tarihi eser niteliği olduğu değerlendirilen bilezik, 1 kandil olarak tabir edilen tarihi obje, 33 adet tarihi eser niteliği olduğu değerlendirilen fosil, taş vb. malzeme, 1 adet 7,62 mm çapında Rus 11’lisi olarak tabir edilen uzun namlulu tüfek, 73 adet 7.62 mm. fişek ele geçirilmiştir." denildi.

Açıklamada, şüpheliler ile ilgili adli işlemlerin yetkili makamların kontrolünde devam ettiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER