HaberlerGündemAdıyaman'da Ramazan etkinlikleri dijital ortamda gerçekleştirilecek

Adıyaman'da Ramazan etkinlikleri dijital ortamda gerçekleştirilecek

Adıyaman Belediyesi, geleneksel hale getirdiği etkinliklerini bu yıl salgın nedeniyle sosyal medya aracılığıyla gerçekleştirecek.

Adıyaman'da Ramazan etkinlikleri dijital ortamda gerçekleştirilecek

On bir ayın sultanı Ramazan ayının Adıyaman’da dolu dolu geçmesini için Adıyaman Belediyesi, bu yıl salgın nedeniyle açık Ramazan etkinliklerini sosyal medya yoluyla halkın hizmetine sunacak.

Adıyaman Belediyesi’nin Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram hesaplarından yayınlanacak olan etkinlikler Ramazan ayı boyunca günün farklı saatlerinde yayınlanacak.

Programlar hakkında bilgi veren yetkililer "Her gün hatim programı, 12 bölümlük yemek programı, her gün iftar saati öncesi sokak röportajları ve belirli akşamlarda teravih namazı sonrası ilahi dinletisi, sohbet ve söyleşilerin yer alacağı Ramazan etkinliklerimizi tüm vatandaşlarımız sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir.” dedi.

Amaçlarının, salgın sürecine rağmen Ramazan ayının manevi havasını bir nebze olsun tattırmak olduğunu söyleyen Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ise "Başta hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Ramazan Ayı’nı tebrik ediyorum. On bir ayın sultanı Ramazan ayını bu yıl da pandemi gölgesinde geçirmek zorunda kalmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Ama her şeye rağmen Ramazan ayının en güzel şekilde eda edilmesi için Adıyaman Belediyesi olarak gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Ramazan ayının manevi havasını tattırmak için Ramazan ayı boyunca her gün belediyemizin sosyal medya hesaplarından birbirinden güzel programlar yayınlanacak. Tüm hemşerilerimi bu güzel programları takip etmeye davet ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıl Ramazan ayını tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi yine kalabalık ve canlı programlarla kutlayıp, Ramazan ayının en büyük özelliği olan toplu iftarlarda buluşarak eda ederiz. Ancak bunun için bu süreçte Sağlık Bakanlığımız tarafından belirlenen kurallara uymaya önem göstermemiz gerekiyor. Aksi halde o eski Ramazanlar sadece anılarımızda kalır." ifadelerini kullandı. 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER