HaberlerGündemAdıyaman'da PKK operasyonu: 3 gözaltı

Adıyaman'da PKK operasyonu: 3 gözaltı

​Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı tarafından kent merkezinde bazı evlere yönelik yapılan operasyonlarda PKK'ye finans sağladığı belirtilen 3 kişi yapılan operasyonla göz altına alındı.

Adıyaman'da PKK operasyonu: 3 gözaltı

Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklamada "Adıyaman İl Jandarma Komutanlığınca terörizmin finansmanının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde PKK/KCK terör örgütüne yardım eden ve finans desteği sağlayan üç şahsa yönelik 19 Mart 2021 tarihinde Adıyaman Merkez İlçede operasyon yapılmış. Şahısların ev ve eklentilerinde yapılan aramada ruhsatsız tabanca ve av tüfekleri ile örgütsel doküman ele geçirilmiştir.  Jandarmadaki sorgularının ardından savcılıkça mahkemeye sevk edilen şahıslardan A.E. ve M.Ş.E tutuklanırken, A.K ise adli kontrol şartıyla serbest kalmıştır. Konuyla ilgili soruşturma devam etmektedir. Adıyaman İl Jandarma Komutanlığımız, halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık ederek finans sağlayan işbirlikçi yapılanmalara karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir."

   

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER