HaberlerGündemAdıyaman'da PKK operasyonu: 3 gözaltı

Adıyaman'da PKK operasyonu: 3 gözaltı

​Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı tarafından kent merkezinde bazı evlere yönelik yapılan operasyonlarda PKK'ye finans sağladığı belirtilen 3 kişi yapılan operasyonla göz altına alındı.

Adıyaman'da PKK operasyonu: 3 gözaltı

Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklamada "Adıyaman İl Jandarma Komutanlığınca terörizmin finansmanının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde PKK/KCK terör örgütüne yardım eden ve finans desteği sağlayan üç şahsa yönelik 19 Mart 2021 tarihinde Adıyaman Merkez İlçede operasyon yapılmış. Şahısların ev ve eklentilerinde yapılan aramada ruhsatsız tabanca ve av tüfekleri ile örgütsel doküman ele geçirilmiştir.  Jandarmadaki sorgularının ardından savcılıkça mahkemeye sevk edilen şahıslardan A.E. ve M.Ş.E tutuklanırken, A.K ise adli kontrol şartıyla serbest kalmıştır. Konuyla ilgili soruşturma devam etmektedir. Adıyaman İl Jandarma Komutanlığımız, halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık ederek finans sağlayan işbirlikçi yapılanmalara karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir."

   

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER