HaberlerGündemAdıyaman'da "Öncelik Hayatın, Öncelik Yaya'nın" etkinliği düzenlendi

Adıyaman'da "Öncelik Hayatın, Öncelik Yaya'nın" etkinliği düzenlendi

​Şanlıurfa'da, İçişleri Bakanlığı'nın trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik "Yayalar Kırmızı Çizgimiz" uygulaması hayata geçirildi.

Adıyaman'da "Öncelik Hayatın, Öncelik Yaya'nın" etkinliği düzenlendi

İçişleri Bakanlığının "Yayalar kırmızı çizgimiz" adlı projesi, Adıyaman kent merkezinde il protokolü ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

"Önce Yaya Uygulaması" adıyla düzenlenen etkinlikte bir yaya geçidinin şeridini sembolik olarak kırmızıya boyanmasının ardından etkinlik sona erdi.

Konu hakkında açıklama yapan Adıyaman Valilisi Mahmut Çuhadar "Bugün 81 ilde olduğu gibi Adıyaman'ımızda da İç İşleri Bakanlığının ülkemiz genelinde uyguladığı kırmızı çizgimizi çekiyoruz. Bu projemizi gerçekleştirmek, bir farkındalık oluşturmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Malum öncelik yayalarımızındır, gereği kuralını gerçekleştirmeye ve bu konuda halkı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. İç İşleri Bakanımızın bir süredir uyguladığı çok güzel yerinde bir projedir, yayalarımız ve sürücülerimiz bilinçlenirse yaya geçitlerimiz güvenli olacaktır." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER