HaberlerGündemAdıyaman'da "Öncelik Hayatın, Öncelik Yaya'nın" etkinliği düzenlendi

Adıyaman'da "Öncelik Hayatın, Öncelik Yaya'nın" etkinliği düzenlendi

​Şanlıurfa'da, İçişleri Bakanlığı'nın trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik "Yayalar Kırmızı Çizgimiz" uygulaması hayata geçirildi.

Adıyaman'da "Öncelik Hayatın, Öncelik Yaya'nın" etkinliği düzenlendi

İçişleri Bakanlığının "Yayalar kırmızı çizgimiz" adlı projesi, Adıyaman kent merkezinde il protokolü ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

"Önce Yaya Uygulaması" adıyla düzenlenen etkinlikte bir yaya geçidinin şeridini sembolik olarak kırmızıya boyanmasının ardından etkinlik sona erdi.

Konu hakkında açıklama yapan Adıyaman Valilisi Mahmut Çuhadar "Bugün 81 ilde olduğu gibi Adıyaman'ımızda da İç İşleri Bakanlığının ülkemiz genelinde uyguladığı kırmızı çizgimizi çekiyoruz. Bu projemizi gerçekleştirmek, bir farkındalık oluşturmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Malum öncelik yayalarımızındır, gereği kuralını gerçekleştirmeye ve bu konuda halkı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. İç İşleri Bakanımızın bir süredir uyguladığı çok güzel yerinde bir projedir, yayalarımız ve sürücülerimiz bilinçlenirse yaya geçitlerimiz güvenli olacaktır." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER