HaberlerGündemAdıyaman'da nesli tükenmekte olan çizgili sırtlana araç çarptı

Adıyaman'da nesli tükenmekte olan çizgili sırtlana araç çarptı

Adıyaman'ın Gerger ilçesinde otomobilin çarptığı nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan çizgili sırtlan, tedavi edilmek için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından tedavi altına alındı.

Adıyaman'da nesli tükenmekte olan çizgili sırtlana araç çarptı

Aydın Pınar köyü yakınlarında otomobilin çarptığı çizgili sırtlan, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN) kategorilerine göre nesli tükenme tehlikesi altında olan türlerin kırmızı listesinde yer alıyor.

Köylüler tarafından yol kenarında bulunan çizgili sırtlanın, haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri tarafından tedavi edilmek üzere kafese konularak götürüldüğü öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER