HaberlerGündemAdıyaman'da kediler için yapılan yuvalar yerleştirilmeye başlandı

Adıyaman'da kediler için yapılan yuvalar yerleştirilmeye başlandı

​Sokak hayvanların ya ve kış şartlarından çok fazla olumsuz etkilenmemesi için yapılan yuvalar parklarda yerleştirilmeye başlandı.

Adıyaman'da kediler için yapılan yuvalar yerleştirilmeye başlandı

Adıyaman Belediyesi sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları kapsamında daha önce hayata geçirdiği köpek evlerinden sonra kedi evlerinin montajına da başladı.

Veteriner Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, parklara kedi ve köpek evleri yerleştirerek, sokak hayvanlarına soğuk kış günlerinde sığınabilecekleri alanlar oluşturmayı hedefleyen belediye, daha önce monte ettiği köpek evlerinden sonra şimdi de kedi evlerinin montajına başladı.

Kedi evlerinin ilkinin Karaali Parkına monte edildiğini söyleyen yetkililer, bu proje ile amaçlarının sokak hayvanlarını yazın sıcaktan kışın da soğuktan korumak olduğunu söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER