HaberlerGündemAdıyaman'da kediler için yapılan yuvalar yerleştirilmeye başlandı

Adıyaman'da kediler için yapılan yuvalar yerleştirilmeye başlandı

​Sokak hayvanların ya ve kış şartlarından çok fazla olumsuz etkilenmemesi için yapılan yuvalar parklarda yerleştirilmeye başlandı.

Adıyaman'da kediler için yapılan yuvalar yerleştirilmeye başlandı

Adıyaman Belediyesi sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları kapsamında daha önce hayata geçirdiği köpek evlerinden sonra kedi evlerinin montajına da başladı.

Veteriner Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, parklara kedi ve köpek evleri yerleştirerek, sokak hayvanlarına soğuk kış günlerinde sığınabilecekleri alanlar oluşturmayı hedefleyen belediye, daha önce monte ettiği köpek evlerinden sonra şimdi de kedi evlerinin montajına başladı.

Kedi evlerinin ilkinin Karaali Parkına monte edildiğini söyleyen yetkililer, bu proje ile amaçlarının sokak hayvanlarını yazın sıcaktan kışın da soğuktan korumak olduğunu söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER