HaberlerGündemAdıyaman'da kaldırım işgallerini önlemek için denetim gerçekleştirildi

Adıyaman'da kaldırım işgallerini önlemek için denetim gerçekleştirildi

​Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehrin dört bir yanında kaldırımları işgal eden esnaflar yönelik denetim gerçekleştirdi.

Adıyaman'da kaldırım işgallerini önlemek için denetim gerçekleştirildi

Denetimler hakkında bilgi veren yetkililer, kaldırımları işgal eden esnafları önce sözlü olarak uyardıklarını, işgale devam edilmesi durumunda yazılı bir ihbarname göndereceklerini, kaldırım işgalinin devam etmesi halinde de kabahatler Kanunu uyarınca cezai işlem uygulayacaklarını ifade etti.

Kaldırımların vatandaşların ortak kullanım alanı olduğunu belirten yetkililer "Vatandaşların rahatlıkla kullanması gereken kaldırımların bazı esnaflar tarafından işgal edilmesinden dolayı ortaya çıkan olumsuzluğu gidermek için denetimlerimiz sıklaştırıp, işgale sebep olan esnaflarımıza gerekli uyarıları yapıyoruz. Vatandaşlarımızın daha rahat yaşanabilmeleri için gece denetimlerimizi sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

Kaldırım işgali ile hem yayaların yürüme haklarının elinden alındığını hem de görüntü kirliğinin meydana geldiğini kaydeden vatandaşlar ise denetimlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER