HaberlerGündemAdıyaman'da kaldırım işgalleri denetimi yapıldı

Adıyaman'da kaldırım işgalleri denetimi yapıldı

​Adıyaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezi ve ara caddelerde bulunup iş yeri malzemesini sergilemek için kaldırımları kullanan esnafa yönelik uyarlarda bulundu.

Adıyaman'da kaldırım işgalleri denetimi yapıldı

Zabıta müdürlüğü ekipleri, kaldırım işgalleri konusunda, şehir genelinde sürdürdüğü denetimlerde dışarıda bulunan eşyaların içeri alınması için iş yeri sahiplerine gerekli uyarılarda bulundu.

Konu hakkında ilgi veren yetkililer, kaldırımları işgal eden esnafları önce sözlü olarak uyardıklarını, çözüm bulunamaması durumunda yazılı bir ihbarname göndererek Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca cezai işlem uygulayacaklarını dile getirdi.

Zabıta amiri yaptığı açıklamada "Şehir merkezindeki birçok noktada kaldırım işgali konusunda şikayetler alıyoruz. Bu şikayetleri değerlendiren ekiplerimiz tarafından yapılan denetimlerde işgale sebep olan esnaflarımız uyarılıyor." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Gaziantep’te aranan 143 şüpheli yakalandıGaziantep’te aranan 143 şüpheli yakalandıMardin’de bir kişinin öldürüldüğü silahlı saldırıya ilişkin 3 kişi tutuklandıMardin’de bir kişinin öldürüldüğü silahlı saldırıya ilişkin 3 kişi tutuklandıGaziantep’te sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 948 kişiye para cezasıGaziantep’te sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 948 kişiye para cezasıPeygamber Sevdalıları Vakfı "Salavat Seferberliği" başlattıPeygamber Sevdalıları Vakfı "Salavat Seferberliği" başlattıCHP'li Maltepe Belediyesi'nde temizlik işçileri grevi sona erdirdiCHP'li Maltepe Belediyesi'nde temizlik işçileri grevi sona erdirdi
SIRADAKİ HABER