HaberlerGündemAdıyaman'da Covid-19 denetimleri kapsamında yüzlerce şahıs sorgulandı

Adıyaman'da Covid-19 denetimleri kapsamında yüzlerce şahıs sorgulandı

​Türkiye Güven Huzur Uygulaması 2021/2 kapsamında Adıyaman'da yapılan denetimler neticesinde yaklaşık 3 bin kişi sorgulanırken maske takmayan 8 kişiye para cezası kesildi.

Adıyaman'da Covid-19 denetimleri kapsamında yüzlerce şahıs sorgulandı

Binlerce şahsın sorgulandığı, yüzlerce aracın ve iş yerinin denetlendiği denetim hakkında bilgi veren Adıyaman Valiliği "

Covid-19 salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak, salgının yayılmasını engellemek için alınan tedbirler kapsamında; ülke genelinde genel asayişin ve kamu düzeninin devamının sağlanması amacıyla ilimiz genelinde; 2 bin 819 şahıs, 1011 araç, 324 işyeri, 52 park, bahçe ve metruk bina, kontrol edilmiş" ifadelerini kullandı.

Yapılan yazılı açıklamanın devamında "Kontroller sonucunda; 9,3 gram sentetik kannabinoid (bonzai) ele geçirilmiş, maske takmayan 8 kişiye idari yaptırım uygulanmış, karantina ihlali yapan (1) kişiye idari yaptırım uygulanmış, 20 yaş altı sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 1 kişiye idari yaptırım uygulanmış, 5 yoklama kaçağı, bakaya şahıs yakalanmış, 10) araca trafik yönünden idari para cezası uygulanmış. Covid-19 salgını ile alakalı bireysel sorumluluk alma ve farkındalık yaratma adına TDP Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan 4 bin adet broşür il merkezi ve ilçelerimizde vatandaşlarımıza dağıtılmıştır. Ayrıca sivil kullanım amaçlı, satış izni olmadan yapılan proteknik maddelerin satışı ile alakalı yapılan denetimlerde, 89 bakkal, 17 hırdavatçı, 28 çiçekçi, 18 kırtasiye, 31 pastane, 12 oyuncakçı, kontrol edilmiş, herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER