HaberlerGündemAdıyaman'da bulunan "Yediyaman Türbesi" restore edildi

Adıyaman'da bulunan "Yediyaman Türbesi" restore edildi

​Halk arasında "Yedi Kardeş Türbesi" olarak bilinen "Yediyaman Türbesinin" çalışmalarını yerinde inceleyen Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç türbelere sahip çıkmanın bir vefa borcu olduğunu dile getirdi.

Adıyaman'da bulunan "Yediyaman Türbesi" restore edildi

Çevre düzenlemesi belediye tarafından yapılan, hayırsever bir işadamı tarafından da türbe binasının onarıldığı türbede incelemelerde bulunan Kılınç, türbelere sahip çıkmanın önemine değindi.

İncelemeler sonunda kısa bir değerlendirmede de bulunan Kılınç "Ecdadımızın yadigarı, memleketimizin tapu senedi hükmünde olan türbelerimize sahip çıkmak bir vefa borcudur. Yedi Kardeşler olarak da bilinen türbemizdeki çalışmalarımızda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

İçişleri Bakanlığından "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" genelgesiİçişleri Bakanlığından "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" genelgesiİllerin risk durumu nasıl belirlendi?İllerin risk durumu nasıl belirlendi?Hız denetimi sonucu çok sayıda araç trafikten men edildiHız denetimi sonucu çok sayıda araç trafikten men edildiGaziantep Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklamasıGaziantep Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklamasıMalatya'da uyuşturucu ticaretinden 3 kişi tutuklandıMalatya'da uyuşturucu ticaretinden 3 kişi tutuklandı
SIRADAKİ HABER