HaberlerGündem​Adıyaman Belediyesi sokak hayvanları için yem

​Adıyaman Belediyesi sokak hayvanları için yem

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde ve yağışlı havalarda yeteri kadar besin bulamayan sokak hayvanları için şehrin dört bir noktasına mama, yem ve su bıraktı.

​Adıyaman Belediyesi sokak hayvanları için yem

Coronavirusün ortaya çıktığı ilk günden bu yana durumdan olumsuz etkilenen sokak hayvanlarını da unutmayan Adıyaman Belediyesi, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında da sokak hayvanlarının aç kalmaması için şehrin farkı noktalarına mama ve yem bıraktı.

Veteriner Müdürlüğü ekipleri, kuşlar içinde belirli alanlara yem bırakmaya devam ediyor. Ekipler tarafından sürdürülen yemleme çalışmalarını değerlendiren Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, besin kaynağı bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını yalnız bırakmadıklarını dile getirerek, tüm vatandaşlardan sokak hayvanları için hassasiyet göstermelerini istedi.

İLGİLİ HABERLER

Bitlis'te 83 düzensiz göçmen yakalandıBitlis'te 83 düzensiz göçmen yakalandıTürkiye genelinde av sezonu kapandıTürkiye genelinde av sezonu kapandıBitlis'te düşen helikopterin enkaz kaldırma çalışması tamamlandıBitlis'te düşen helikopterin enkaz kaldırma çalışması tamamlandıSağlık Bakanı Koca Kılıçdaroğlu’nun aşı iddialarına cevap verdiSağlık Bakanı Koca Kılıçdaroğlu’nun aşı iddialarına cevap verdiTürkiye'de 64 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 64 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
SIRADAKİ HABER