HaberlerGündemAdıyaman Belediyesi fidan dağıtımı gerçekleştirdi

Adıyaman Belediyesi fidan dağıtımı gerçekleştirdi

Adıyaman Belediyesi, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100'üncü yıldönümü nedeniyle 1921 fidan dağıttı.

Adıyaman Belediyesi fidan dağıtımı gerçekleştirdi

Adıyaman Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan ve 1921 yılında kabul edilen İstiklal Marşı’nın kabulünün 100'üncü yılı dolayısı kabul edildiği tarihe ithafen 1921 fidan dağıttı.

"Yeşil Adıyaman" projesi kapsamında şehrin merkezinde dağıtımı gerçekleştirilen fidanlar hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Oruç "Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’ın talimatlarıyla ilimizde sürdürdüğümüz 'Yeşil Adıyaman' projemiz hız kesmeden devam ediyor. Bu kampanyanın bir parçası olarak bugün de 1921 adet fidan dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimizde şehrimizdeki ağaçlandırma oranının istenilen oranda olmadığını düşünerek, geleceğe güzel bir miras bırakma adına 'Yeşil Adıyaman' projesini başlattık. Bu yılın ilk 2 ayında 50 bin civarında fidanı gerek toprakla buluşturduk gerekse vatandaşlarımıza dağıtarak kendi bahçelerine dikmelerini sağladık." dedi.

Oruç, yıl içerisinde dağıtılan fidan sayısını daha da artıracaklarını belirterek "İnşallah yıl içerisinde saksılı fidanlarımızdan da dağıtmaya devam edeceğiz. Fidan dikimi için hiçbir fırsatı kaçırmıyoruz. Bu yıl bütün anlamlı günlerde fidan dağıtımı gerçekleştirdik. Bundan sonra da böyle önemli günleri yine fidan dağıtımıyla kutlamaya devam edeceğiz. Bugün de 1921 adet fidan dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu fidanlarımızın bakımıyla ilgili de şehrimizdeki parklarımızda, refüjlerimizde analizler yapıldı, hangi gübrenin hangi aralıklarla verilmesi gerektiği noktasında da elimizde faydalı veriler var. Gübreleme ve bakım işlemleri geçen haftadan itibaren başladı. İnşallah 3 yıl bu şekilde çalışma yaparak, yeşil bir Adıyaman hayaline kavuşacağımıza inanıyoruz. Buradan halkımıza talebimiz zorluklarla ektiğimiz ve bakımını yapacağımız bu ağaçların bakımında bize destek olmaları. El birliğiyle şehrimizi yemyeşil bir şehre dönüştürelim." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER