HaberlerGündemAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç, Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu

Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç, Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Eğriçay alanında yapımı devam eden Millet Bahçesi çalışmalarını inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç, Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından projenin ilk ayağı olarak kabul edilen altyapı, gölet ve kanal çalışmalarının daha önce tamamlanmasından sonra üst yapı çalışmalarına başlanan Millet Bahçesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Kılınç, projenin tamamlanmasıyla Adıyaman’ın önemli bir esere kavuşacağını dile getirdi.

Park ve Bahçeler Müdürü Zeynel Abidin Sağlam ile birlikte yaptığı inceleme sonunda değerlendirme yapan Kılınç “Çevre ve Şehircilik Bakanımız tarafından sürdürülen projenin ilk adımını daha önce atan DSİ, tersip bendlerini yapıp, 2 bin 300 metrelik dere ıslahı ve bir trapez kanalını bitirdi. Bu çalışmalardan sonra Millet Bahçesi için gerçek anlamda çalışmalara başlanıldı. Bundan sonraki süreçte, projemizin içerisinde yer alan amfi tiyatro, seyir terası, çocuk köyü, kır düğün salonu, futbol sahaları, voleybol ve basketbol sahaları, kapalı kadın spor salonu,  tenis kortu, go-kart, paintball, çeşitli bahçe alanları, hasat satış pazarı, interaktif tarım alanı ve konutları, çocuk doğa kampı, planetaryum, 15 Temmuz Anıtı, kültür evi, bungalovlar, macera parkı, yazlık sinema, aquapark, kafeler, etkinlik balkonu ve daha bir çok etkinlik alanları için çalışmalar gerçekleştirilecek. Şimdiden bu önemli proje için emek veren herkese ilim adına teşekkür ediyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Oto hırsızlık çetesi yakalandıOto hırsızlık çetesi yakalandıProf. Dr. Necmettin Erbakan vefatının 10'uncu yılında Ayasofya'da anılacakProf. Dr. Necmettin Erbakan vefatının 10'uncu yılında Ayasofya'da anılacakMardin’de 4 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü yakalandıMardin’de 4 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü yakalandıSiyer Yarışması’na ilk kez giren Azra Meryem: “Heyecandan bazen uyuyamıyordum”Siyer Yarışması’na ilk kez giren Azra Meryem: “Heyecandan bazen uyuyamıyordum”Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Kötü dünya sendromu Covid-19 döneminde hızlanacak"Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Kötü dünya sendromu Covid-19 döneminde hızlanacak"
SIRADAKİ HABER