HaberlerGündemAdıyaman Belediye Başkanı Kılınç, Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu

Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç, Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Eğriçay alanında yapımı devam eden Millet Bahçesi çalışmalarını inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç, Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından projenin ilk ayağı olarak kabul edilen altyapı, gölet ve kanal çalışmalarının daha önce tamamlanmasından sonra üst yapı çalışmalarına başlanan Millet Bahçesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Kılınç, projenin tamamlanmasıyla Adıyaman’ın önemli bir esere kavuşacağını dile getirdi.

Park ve Bahçeler Müdürü Zeynel Abidin Sağlam ile birlikte yaptığı inceleme sonunda değerlendirme yapan Kılınç “Çevre ve Şehircilik Bakanımız tarafından sürdürülen projenin ilk adımını daha önce atan DSİ, tersip bendlerini yapıp, 2 bin 300 metrelik dere ıslahı ve bir trapez kanalını bitirdi. Bu çalışmalardan sonra Millet Bahçesi için gerçek anlamda çalışmalara başlanıldı. Bundan sonraki süreçte, projemizin içerisinde yer alan amfi tiyatro, seyir terası, çocuk köyü, kır düğün salonu, futbol sahaları, voleybol ve basketbol sahaları, kapalı kadın spor salonu,  tenis kortu, go-kart, paintball, çeşitli bahçe alanları, hasat satış pazarı, interaktif tarım alanı ve konutları, çocuk doğa kampı, planetaryum, 15 Temmuz Anıtı, kültür evi, bungalovlar, macera parkı, yazlık sinema, aquapark, kafeler, etkinlik balkonu ve daha bir çok etkinlik alanları için çalışmalar gerçekleştirilecek. Şimdiden bu önemli proje için emek veren herkese ilim adına teşekkür ediyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER