HaberlerGündemAdıyaman Belediye Başkanı: Adıyaman'ın pilot il seçilmesi için çalışıyoruz

Adıyaman Belediye Başkanı: Adıyaman'ın pilot il seçilmesi için çalışıyoruz

​Ankara’da çeşitli temaslarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman’ın uzay çalışmalarında pilot il seçilmesi için Türkiye Uzay Ajansı’nı ziyaret etti.

Adıyaman Belediye Başkanı: Adıyaman'ın pilot il seçilmesi için çalışıyoruz

Adıyaman’ı her alanda hak ettiği noktaya ulaştırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Kılınç, yeni projeler için Ankara’da çeşitli temaslarda bulunduklarını söyledi.

Adıyaman’ın uzay çalışmalarında öncü olabilmesi için Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım’ı ziyaret eden Kılınç “Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Türkiye’nin Milli Uzay Programı’nı vizyonumuza aldık. Bu kapsamda bugün Türkiye Uzay Ajansı Başkanımız Sayın Serdar Hüseyin Yıldırım ile buluştuk. İlimizdeki gençlerde uzay çalışmaları konusunda farkındalık oluşturmak, uzay çalışmaları deneyap atölyeleri kurmak, gözlem parkları oluşturmak ve eğitim kursları açma konusunda görüş bilirliğine vardık. İlimizdeki cevherleri ortaya çıkarmak ve yetiştirmek için hiç durmadan çalışmaya, yeniliklere kapı açmaya ve geleceğin Türkiye’si için koşmaya devam edeceğiz.” dedi.

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Yıldırım ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Adıyaman’ı pilot il seçmek için çalışacaklarını ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER