HaberlerGündemAdıyaman Belediye Başkanı: Adıyaman'ı turizmde cazibe merkezi haline getireceğiz

Adıyaman Belediye Başkanı: Adıyaman'ı turizmde cazibe merkezi haline getireceğiz

Adıyaman’ın turizm pastasından hak ettiği payı alabilmesi için ciddi bir çalışma içerisine girdiklerini belirten Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, turizmcilerle bir araya geldi.

Adıyaman Belediye Başkanı: Adıyaman'ı turizmde cazibe merkezi haline getireceğiz

Adıyaman’ın güzelliklerini ve zenginliklerini dünyaya tanıtmak için çalıştıklarını dile getiren Adıyaman Kılınç, şehri ziyaret eden uluslararası turizmcilerden de tanıtım için destek olmalarını istedi.

Kılınç, Nemrut Dağı, Perre Antik Kenti ve Cendere Köprüsü gibi onlarca tarihi değerlerin yanı birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasıyla da turistlerin gezip görmeyi isteyebileceği illerin başında gelen Adıyaman’ın turizm pastasından hak ettiği payı alabilmesi için çalıştıklarını ifade etti.

Uluslararası turizmcilerden destek isteyen Kılınç, Adıyaman’da açılacak olan turizmci Murat Özel’i makamında ağırladı.

Adıyaman’ın bir bütün olarak tanıtılması gerektiğini dile getirerek, Adıyaman’ın dünyaya tanıtılması için başlattıkları çalışmalarda Türkiye ile birlikte 13 ülkenin direktörü turizm Murat Özel’den destek istedi.

Toplam 20 farklı otel markası ile dünyada 9 bin 300 otel, 831 bin yatak kapasitesi ve 81 milyon üyeye sahip olduklarını dile getiren “Adıyaman’da açacağımız otelimizin toplam 118 odası olup, bu odaların 31 adedi daire tipi aile odalarıdır. Otelimizin çok amaçlı salonu da 700 kişilik olup, düğün ve dernek toplantıları için tasarlanmıştır.” dedi.

Özel, Adıyaman’ın dünyaya tanıtılması konusunda ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını da söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER