HaberlerGündemAdanalılar Hollanda'ya çıkarma yaptı

Adanalılar Hollanda'ya çıkarma yaptı

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve beraberindeki heyet; kurumsal, kültürel ve ticari işbirliğinin gelişmesini sağlamak amacıyla Hollanda’nın çeşitli kentlerinde bir dizi temasta bulundu.

Adanalılar Hollanda'ya çıkarma yaptı
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve beraberindeki heyet; kurumsal, kültürel ve ticari işbirliğinin gelişmesini sağlamak amacıyla Hollanda’nın çeşitli kentlerinde bir dizi temasta bulundu.

Zihni Aldırmaz ve Adana heyeti Westland, Helmond, Lahey ve Rotterdam’ı ziyaret ederek, Avrupa’daki yerel yönetim anlayışını da inceleme fırsatı buldu. İlk olarak Westland Belediye Başkanı Sjaak van der Tak’ın davetiyle Naldwijk bölgesine giden Adana Heyeti, Flora Holland Uluslararası Çiçek Satış Borsası da dahil olmak üzere bölgedeki girişimci ve üreticiler ile yürütülmekte olan bir projeyi inceledi. Zihni Aldırmaz başkanlığındaki Adana heyetine burada yenilenebilir enerji projeleri, ekolojik bahçecilik odakla Hollanda tarım politikaları hakkında bilgi verildi. Heyet ikinci olarak Helmond Belediyesi’ni ziyaret etti. Burada trafik akışına yönelik sistemler incelendi. Akıllı trafik ve toplu taşıma sistemleriyle ilgili Adana’da neler yapılabileceği örneklerle anlatıldı.

Adana Heyetinin bir başka durağı ise Lahey Belediyesi oldu. Kamusal alanda engelli ve yaşlılara yönelik hazırlanmış proje örneklerini inceleyen Adana heyeti, kentin kültür merkezi olma işlevi gören Lahey çok fonksiyonlu şehir kütüphanesi ile ihtiyacı olanlara yardımda bulunan vakıflara ziyarette bulunuldu.

Adana Heyeti’nin Hollanda’da son durağı Rotterdam oldu. Burada Türk topluluklarla bir araya gelindi. Rotterdam Belediyesi tarafından yapılan toplantıda metropol kentlerin sorunları masaya yatırıldı ve Adana ile Rotterdam arasında gelecekte yapılması düşünülen işbirliği olanakları ele alındı.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz Hollanda gezisinin çok yararlı geçtiğini belirterek, “Ülkelerarası ikili ilişkilerin başlatılması ve geliştirilmesinde Belediyelerin ve Belediye başkanlarımızın üstlendiği sorumluluk yadsınamayacak kadar büyüktür. Bizleri Hollanda’ya kadar götüren nedenlerin biri de Adana’nın ve Adana bölgesi insanının var olan değerlerine farklı bir ivme kazandıracak projelerde arabuluculuk yaparak şehrin kalkınmasında katkıda bulunma düşüncesidir.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Vali Baruş Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde incelemelerde bulunduVali Baruş Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde incelemelerde bulundu12 ilde göçmen kaçakçılığı operasyonu: 94 gözaltı kararı12 ilde göçmen kaçakçılığı operasyonu: 94 gözaltı kararıGaziantep’te 25 kilo sentetik uyuşturucu ele geçirildiGaziantep’te 25 kilo sentetik uyuşturucu ele geçirildiUyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 9 şüpheli tutuklandıUyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 9 şüpheli tutuklandıMardin kırsalında patlayıcı yapımında kullanılan oksijen tüpü bulunduMardin kırsalında patlayıcı yapımında kullanılan oksijen tüpü bulundu
SIRADAKİ HABER