HaberlerGündemAdana Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy emekli oldu

Adana Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy emekli oldu

Adana Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, 25 yıllık devlet memurluğu görevini emekliye ayrılarak sona erdirdiğini söyledi.

Adana Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy emekli oldu
Adana Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, 25 yıllık devlet memurluğu görevini emekliye ayrılarak sona erdirdiğini söyledi.

Serdar Aksoy, ayrılık kararını düzenlediği toplantıyla kamuoyuna ve mesai arkadaşlarına duyurdu. Görev süresince kendisine destek olanlara teşekkür eden Aksoy, dinlenme ihtiyacı hissettiği için emekliye ayrılacağını ifade etti. Büyük bir motivasyon, gurur ve şerefle yürüttüğü görevini bıraktığını belirten Aksoy, emeklilik haklarını saklı tutmak suretiyle memuriyet hayatını sonlandırdığını kaydetti. Mevkilerin makamların gelip geçici olduğunu anlatan Serdar Aksoy, “Adana ile birlikte Mersin vergi dairesi başkanlıklarını idare etmeye çalıştık. Bugün itibariyle de devlet memurluğu görevimden ayrılmış bulunmaktayım." dedi.

Görev süresince başarılı işler yaptığını aktaran Aksoy, “Kayıt dışı ekonominin dalgalanmasıyla ilgili bir araştırma raporu düzenledik. Bölge insanı kayıt dışı ve haksız kazancın bertaraf edilmesi adanı her zaman işbirliği içinde oldu. Bu konuda esnafla, işadamlarıyla ortak projelerde yer aldık. 2 bin adet anket yapılmıştı. Çok önemli bir çalışmaydı Türkiye'de bir ilkti bu çalışma. Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı olarak borçlu mükellefler takip projesini gerçekleştirdik. Bunun dışında 2 bin 500 personelimizle belli dönemlerde bir araya gelmeye çalıştık. Tabi daha birçok müşterek çalışmalarımız oldu. Ama şu var bu yapılan çalışmalarımızda, bölgelerimizde alınan sonuçlarda bu benim tek başıma yaptığım bir çalışma değildi. " şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı soruşturmasında yeni gelişmeGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı soruşturmasında yeni gelişmeDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildi
SIRADAKİ HABER