HaberlerGündemAdana’da "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" etkinliği düzenlendi

Adana’da "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" etkinliği düzenlendi

İçişleri Bakanlığının "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" uygulaması kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Adana’da da şerit boyama etkinliği gerçekleştirildi.

Adana’da "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" etkinliği düzenlendi

Yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer ve zemin işaretlemeleriyle dikkatlerini daha fazla çekmek ve şerit öncesi alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla Adana genelinde yaya geçitlerinin ortasındaki çizgi kırmızıya boyanmaya başlandı.

Adana Valisi Süleyman Elban ise Süreyya Nihat Oral İlkokulu önünde çocuklarla birlikte yaya geçitlerini kırmızıya boyayarak sürücülerle muhabbet edip kendilerine çeşitli hediyeler verdi.

Elban, gazetecilere yaptığı açıklamada ise medeniyetin ölçülerinden birisinin de trafikte yayaların yollarda güvenli olarak seyahat edebilmesi olduğunu belirtti.

Vatandaşların yollarda ve kaldırımlarda hakkettikleri rahatlığı yakalamak için kampanyayı devam ettireceklerini vurgulayan Elban, "Artık yaya kaldırımlarımıza kırmızı çizgimizi çizerek yayaların trafikte önceliğini bir kez daha vurgulayıp farkındalık yaratmak. Trafikte olan başka sürücülerimiz olmak üzere herkesin ilgisini çekmek adına Türkiye genelinde Bakanlığımız tarafından başlatılan bu kampanya başlatmış olduk." ifadelerini kullandı.

Uygulamaya, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Adana Demirspor ve Adanaspor futbolcuları, vatandaşlar ve öğrenciler iştirak etti.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER