HaberlerGündemAdana’da "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" etkinliği düzenlendi

Adana’da "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" etkinliği düzenlendi

İçişleri Bakanlığının "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" uygulaması kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Adana’da da şerit boyama etkinliği gerçekleştirildi.

Adana’da "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" etkinliği düzenlendi

Yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer ve zemin işaretlemeleriyle dikkatlerini daha fazla çekmek ve şerit öncesi alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla Adana genelinde yaya geçitlerinin ortasındaki çizgi kırmızıya boyanmaya başlandı.

Adana Valisi Süleyman Elban ise Süreyya Nihat Oral İlkokulu önünde çocuklarla birlikte yaya geçitlerini kırmızıya boyayarak sürücülerle muhabbet edip kendilerine çeşitli hediyeler verdi.

Elban, gazetecilere yaptığı açıklamada ise medeniyetin ölçülerinden birisinin de trafikte yayaların yollarda güvenli olarak seyahat edebilmesi olduğunu belirtti.

Vatandaşların yollarda ve kaldırımlarda hakkettikleri rahatlığı yakalamak için kampanyayı devam ettireceklerini vurgulayan Elban, "Artık yaya kaldırımlarımıza kırmızı çizgimizi çizerek yayaların trafikte önceliğini bir kez daha vurgulayıp farkındalık yaratmak. Trafikte olan başka sürücülerimiz olmak üzere herkesin ilgisini çekmek adına Türkiye genelinde Bakanlığımız tarafından başlatılan bu kampanya başlatmış olduk." ifadelerini kullandı.

Uygulamaya, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Adana Demirspor ve Adanaspor futbolcuları, vatandaşlar ve öğrenciler iştirak etti.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER