HaberlerGündemAdana’da cinayet davasının zanlılarına müebbet verilip tahliye edildiler

Adana’da cinayet davasının zanlılarına müebbet verilip tahliye edildiler

Bir kadını öldürdükleri iddiasıyla müebbet ve 7 yıl 11'er ay hapse mahkûm edilen 2 sanığın adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verilmesi tepkiye neden oldu.

Adana’da cinayet davasının zanlılarına müebbet verilip tahliye edildiler

Adana’nın Ceyhan ilçesi Adapınar Mahallesi'nde oturan Kudret Yener, 17 Ekim 2017'de boğazı kesilerek öldürülmüş bulunmuş.

Soruşturma kapsamında Yener'i öldürdükleri gerekçesiyle İsmail Y ve kuzeni Vural Y 22 Ekim 2018'de tutuklanmıştı.

Ceyhan 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanıklar İsmail Y ve kuzeni Vural Y cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Duruşmada, öldürülen Kudret Yener'in kardeşleri ile tarafların avukatları da hazır bulundu.

İki sanık da savunmalarında haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

Müştekiler ise sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmalarını istedi.

Mahkeme heyeti ise önce “Bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırdığı İsmail Y ve Vural Y'nin cezasını "iyi hal" gerekçesiyle müebbete çevirdi.

Heyet, "hırsızlıktan" 6 yıl 3'er ay, "nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal" suçundan da 1 yıl 8'er ay hapse çarptırdığı sanıkların, yurt dışına çıkış yasağıyla tahliyesine de karar verdi.

Duruşma çıkışı gözyaşı döken müşteki Nesibe Gençer, mahkemenin müebbet ve hapis cezası verdiği sanıkların tahliye edilmesine tepki gösterdi, kararı yanlış bulduğunu belirtti.

Nesibe Gençer'in avukatı Selçuk Aydınlı da tahliye kararına itiraz edeceklerini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER