HaberlerGündemAdalet Bakanlığından Ankara Barosu yönetimi hakkında soruşturma izni

Adalet Bakanlığından Ankara Barosu yönetimi hakkında soruşturma izni

Ankara Barosunun Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'la ilgili yaptığı tepki çeken açıklama nedeniyle Ankara Barosu yönetimi hakkında soruşturma izni verildi.

Adalet Bakanlığından Ankara Barosu yönetimi hakkında soruşturma izni

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 24 Nisan 2020 Cuma günü Ankara Hacı Bayram Camii'nde "Ramazan Sabır ve İrade Eğitimi" konulu hutbesinde "İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lutiliği, eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir bunun hikmeti. Yılda yüz binlerce insan gayrimeşru ve nikâhsız hayatın İslami literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu HİV virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim." ifadelerini kullanmıştı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın, cuma hutbesinde zina ve eşcinselliğin haram olduğu açıklamasına tepki gösteren Ankara Barosu, cinsel sapkınlığa sahip çıkarak Diyanet İşleri Başkanı Erebaş'ı hedef göstermişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirliği de Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a yönelik açıklaması nedeniyle Ankara Barosu yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Savcılık tarafından başlatılan inceleme kapsamında baronun 11 yöneticisinden yazılı savunma istendi. İfadelerin alınmasının ardından ilgili yasa gereği dosya soruşturma izni için Adalet Bakanlığına gönderildi. Bakanlık, yapılan incelemenin ardından Ankara Barosu hakkında soruşturma izni verdi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER