HaberlerGündemAçık bırakılan rögar kapakları tehlike oluşturuyor

Açık bırakılan rögar kapakları tehlike oluşturuyor

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde cadde ve sokaklarda açık bırakılan rögar kapakları tehlike saçıyor.

Açık bırakılan rögar kapakları tehlike oluşturuyor

Viranşehir Yeni Mahalle'de çocuk-yaşlı herkesin geçtiği yaya ve araç yolunda açık bırakılan rögar kapakları tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Rögar kapaklarının açık bırakılmasına tepki gösteren mahalle sakinlerinden Mustafa Çiçek, sokaklarında rögar kapakları olmadığı için durumun mahalle sakileri için büyük tehlike arz ettiğini söyledi.

Sokaklarının, ilçenin en büyük caddeleriyle bağlantısı olduğu için her gün yüzlerce insanın gelip geçtiğini belirten Çiçek, hem üst yapı eksikliği nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını hem de rögar kapaklarının olmaması nedeniyle halkın büyük sıkıntı çektiğini dile getirdi.

Her gün aynı yolu çocuk, yaşlı ve engelli insanların kullandığını hatırlatan Çiçek, birinin dalgınlığına gelmesi halinde büyük bir mağduriyetin yaşanacağına dikkat çekti.

En büyük tehlikenin gece vakitlerinde yaşandığına vurgu yapan Çiçek, rögar kapaklarının olmadığını bilmeyen birinin kanalizasyon çukuruna düşmesinin işten bile olmadığını söyledi.

Çiçek, yetkililerin bu konuda hemen harekete geçerek bir facia yaşanmadan önlemlerin alınmasını istedi.

Önleminin alınması basit ama kulak ardı edilmesi durumunda büyük tehlikeler doğuracak işlerin ihmal edilemeyecek kadar hayati önem arz ettiğini belirten Çiçek, yetkilileri bir an önce tedbir almaya davet etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER