HaberlerGündemAbdullah Gül'den Bahçeli'ye videolu "Norşin" cevabı

Abdullah Gül'den Bahçeli'ye videolu "Norşin" cevabı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Artık Güroymak’a 'Norşin' diyen yoktur, o günler geçmiştir…" ifadelerine, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla cevap verdi.

Abdullah Gül'den Bahçeli'ye videolu "Norşin" cevabı

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesini sosyal medya hesabı Twitter üzerinden değerlendiren Bahçeli, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü eleştirdi.

Abdullah Gül üzerinden "Norşin" ismini hedef alan Bahçeli, "Gergerlioğlu'nun milletvekilliği düşünce 'Gül'en yüzü asılan, HDP’nin kapatılmasıyla ilgili dava açılmasından rahatsızlık duyan 11'inci Cumhurbaşkanı’na diyeceğim de şudur; Artık Güroymak’a 'Norşin' diyen yoktur, o günler geçmiştir. 'Gül' diye 'dikeni' yutturanlar kalmamıştır." ifadesini kullandı.

Abdullah Gül, 8 Ağustos 2009'da Muş Havaalanından Bitlis'e gelirken kendisini Norşin'de karşılayan halkın videosunu paylaşarak cevap verdi.

Gül "Bütün vatandaşlarımın farklılıklarını zenginlik görerek, huzur ve refah için, bayrak ve vatan sevgisi zemininde bir araya gelmiştik. 2009 yılında Bitlis, Güroymak (Norşin) ilçemizde halkımız Türk bayraklarıyla beni böyle kucaklamıştı." paylaşımında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER