HaberlerGündemAbdülhamit Han vefatının 103'üncü yıldönümünde kabri başında dualarla anıldı

Abdülhamit Han vefatının 103'üncü yıldönümünde kabri başında dualarla anıldı

Osmanlı İmparatorluğu'nun 34'üncü padişahı olan II. Abdülhamit Han, vefatının 103'üncü yıldönümünde kabri başında Kur'a-ı Kerim tilaveti ve dualarla yâd edildi.

Abdülhamit Han vefatının 103'üncü yıldönümünde kabri başında dualarla anıldı

Devlet-i Aliyye Ocakları tarafından her yıl düzenlenen programa Türkiye'nin birçok ilinden çok sayıda kişi katılıyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren Çemberlitaş'ta bulunan kabri başında toplanan Devlet-i Aliyye Ocakları mensupları, merhum II. Abdülhamit Han'ı rahmet ve minnetle andı.

Düzenledikleri programla ilgili İLKHA muhabirine konuşan Devlet-i Aliyye Ocakları Genel Başkan Vekili Ahmet Dizdar, "Bu yıl Sultan Abdülhamit Han'ın ahirete irtihalinin 103'üncü sene-i devriyesidir. Biz her sene Abdülhamit Han'ın huzuruna gelerek onu hayırla yâd ediyoruz. Bunu da şehzademiz Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu'nun önderliğindeki teşkilatlarımızla, Türkiye'nin dört bir yanından gelen gönül dostlarımızla birlikte, her sene 10 Şubat'ta Abdülhamit Han'ı hayır ve dua ile yâd ediyoruz." dedi.

Dizdar, "Bin yıllık İslam geleneğinden öğrendiğimiz şuur ve edeple sultanımızın huzuruna geliyoruz. Yasin ve Tebarekelerle hayırla yâd ediyor, dualarla ayrılıyoruz. Bu organizasyon Türkiye'nin dört bir yanından gelenlerle gerçekleşiyor. Hafta içi olmasına rağmen bine yakın teşkilat mensubumuz bugün burada Abdülhamit Han'a ahde vefalarını göstermek üzere geldiler. Bu ziyaretlerle manevi olarak yol almayı, Osmanlı kültürünü anlayabilmeyi ve hayatımıza tatbik edebilmeyi amaçlıyoruz." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır'da bazı güzergahlar trafiğe kapatılacakDiyarbakır'da bazı güzergahlar trafiğe kapatılacakKayseri'de öldürülen iş adamının katil zanlılarından biri Gaziantep’te yakalandıKayseri'de öldürülen iş adamının katil zanlılarından biri Gaziantep’te yakalandıBitlis'te tır ile kamyonet çarpıştı: Bir yaralıBitlis'te tır ile kamyonet çarpıştı: Bir yaralıTel Rifat bölgesinde saldırı girişiminde bulunan 7 PKK/YPG'li öldürüldüTel Rifat bölgesinde saldırı girişiminde bulunan 7 PKK/YPG'li öldürüldüİTTİHADUL ULEMA: Müslümanlar kendi evlerini koruduğu gibi Kudüs'ü de korumalıİTTİHADUL ULEMA: Müslümanlar kendi evlerini koruduğu gibi Kudüs'ü de korumalı
SIRADAKİ HABER