HaberlerGündemABD'de bir günde Covid-19'dan 2 binden fazla kişi öldü 73 bin vaka tespit edildi

ABD'de bir günde Covid-19'dan 2 binden fazla kişi öldü 73 bin vaka tespit edildi

​ABD'de yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle ölenlerin sayısı, son 24 saatte 2 bin 153 artarak 510 bin 467'ye yükseldi.

ABD'de bir günde Covid-19'dan 2 binden fazla kişi öldü 73 bin vaka tespit edildi

Johns Hopkins Üniversitesi, ülkede yapılan testler sonucu son 24 saatte 72 bin 983 kişide virüs tespit edildiğini açıkladı. Toplam vaka sayısı 28 milyon 487 bin 119'a yükseldi.

Virüs nedeniyle ABD'de bir günde 2 bin 153 kişinin daha öldüğü toplam ölü sayısının 510 bin 467'ye ulaştığı ifade edildi.

Salgında vaka ve ölüm sayısında dünyada ilk sırada bulunan ABD'yi Hindistan ve Brezilya takip ediyor.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER