HaberlerGündem8.sokak Basketbolu Turnuvası Sona Erdi

8.sokak Basketbolu Turnuvası Sona Erdi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından, her yıl düzenlenen “Sokak Basketbol Turnuvası”nın 8’si final maçı ile son buldu.

8.sokak Basketbolu Turnuvası Sona Erdi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından, her yıl düzenlenen “Sokak Basketbol Turnuvası”nın 8’si final maçı ile son buldu.

Hayri Tütüncüler Parkı’nda, Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Master kategorilerinde yapılan turnuvanın son gününde birinci, ikinci ve üçüncü olan takımlara madalya ve kupaları verildi.

Çekişmeli geçen basket turnuvasına 130 takım katıldı. 10 kategoride yapılan turnuvaya 520 sporcu başvurdu.

Turnuvada; Süper Minik Kızlar kategorisinde 1.Belli 2. Kim takımı, 2. Süper Üçlü takımı, 3. Çılgın Basketbolcular takımı, Küçük kızlar kategorisinde, 1. Fetih 2014 takımı, 2. Defence, 3. Power puf girls, Minik kızlarda 1. Final sahnesi, 2. Aykacın geleceği, 3. Parlayan yıldızlar, Yıldız Mastır Kızlar kategorisinde 1. GBK Gaziantep, 2. ŞHN kızlar, 3. Number one, Küçük erkekler kategorisinde 1. Güney eğitim, 2. Efsaneler, 3. Enk 3 takımı, Minik Erkekler kategorisinde, 1. Enk 1, 2. Güney Eğitim, 3. Şahinbey Minikler, Genç Erkekler 1. Never Stops, 2. Sunguroğlu private, 3. Kadir ve hayeller, Yıldız Erkekler kategorisinde, 1. Sunguroğlu maraş, 2. Turnike basanlar, 3. 3 kafadar, Master Erkekler kategorisinde 1. Pınar ve aslanlar, 2. Dream team, 3. Rise the throne, Süper Minikler kategorisinde 1. Rıfatın aslanları, 2. Enk 5,3. Basketbolun aslanları takımı oldu.

TURNUVAYA OLAN İLGİ HERGEÇEN GÜN ARTIYOR

Takımlara madalya, kupa ve hediye çekleri Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz tarafından verildi.

8. Sokak Basketbol Turnuvası hakkında açıklama yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz, turnuvanın artık ilgi gördüğünü ve katılımın giderek arttığını belirterek, “Geçen yıla göre bu yıl turnuvaya katılım daha iyi. Biz Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı olarak Gaziantep’in kültürel ve sosyal yönde gelişmesi ve çocukların Gaziantepli gençlerin spor alanında gelişimlerini sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Yaptığımız faaliyetlerin ilgi görmesi bizi mutlu ediyor. Katılımın artıyor olması ve cinsiyet dağılımda eşitliğe doğru gidiyor olmamız bizim için çok değerli bir sonuçtur. Gaziantep’te Sokak Basketbolu Turnuvaları kabul gördü ve geleneksel hale geliyor” dedi.

Düzenlenen ödül töreninin ardından basketçiler hatıra fotoğrafı çektirdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER