HaberlerGündem80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında Ankara sessizliğe büründü

80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında Ankara sessizliğe büründü

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda saat 21.00'de başlayan kısıtlama sonrası Ankara’da sessizlik hakim oldu.

80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında Ankara sessizliğe büründü

Kısıtlamadan dolayı Türkiye genelinde olduğu gibi başkent Ankara'da da meydan, cadde ve sokaklarda sessizlik hâkim oldu. Sessizliğe bürünen başkentte, polis ekipleri birçok noktada kontrol noktaları oluşturdu ve devriye gezdi.

Ekipler, sokağa çıkma kısıtlamasının dışında kalan kişiler haricinde kimsenin dışarıya çıkmasına izin vermiyor. Sessizliğe bürünen başkentin en işlek cadde, sokak ve meydanları boş kaldı.

Pazartesi sabahına kadar devam edecek olan kısıtlama nedeniyle şehrin en işlek noktalarından olan Kızılay ile Ulus'ta yollar boş kalırken, sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde vatandaşların genel itibariyle kısıtlamaya uydukları görüldü.

Kentin birçok noktasında kısıtlamanın etkileri hissedilirken ana yollar, sokaklar, caddeler, parklar ve en işlek bulvarlardaki hareketlilik yerini sükunete bıraktı. İran, Yüksel ve Arjantin Caddeleri ile Karanfil Sokak, Kızılay Meydanı, Ulus Meydanı, Güven Park, Genç Park, Seymenler Parkı ve tüm camiler sessizliğe büründü.

80 saat sürecek olan kısıtlama 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat sabah 05.00'te sona erecek.

Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler kısıtlama süresince 10.00 ila 17.00 saatleri arasında açık olacak. Fırın ve unlu mamul satış yerlerinde ise saat sınırlaması olmayacak. Restoranlar saat 10.00 ile 00.00 arasında paket servis yapılabilecek. Ek genelge kapsamında balıkçılar da açık olacak.  

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'den Yunan Başpiskopos'a "İslam dini" tepkisiTürkiye'den Yunan Başpiskopos'a "İslam dini" tepkisiHafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdiHafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdiMeteorolojiden Bitlis için fırtına ve çığ uyarısıMeteorolojiden Bitlis için fırtına ve çığ uyarısıAnkara Valiliğinden vatandaşlara "buzlanma ve don" uyarısıAnkara Valiliğinden vatandaşlara "buzlanma ve don" uyarısıÇöken binanın altında kalan kadın hayatını kaybettiÇöken binanın altında kalan kadın hayatını kaybetti
SIRADAKİ HABER