HaberlerGündem7 PKK mensubu ikna çalışmaları sonucu teslim oldu

7 PKK mensubu ikna çalışmaları sonucu teslim oldu

​İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları sonucu 7 PKK mensubunun görgütten kaçarak teslim olduğunu açıkladı.

7 PKK mensubu ikna çalışmaları sonucu teslim oldu

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları sonucunda, PKK'den kaçan 7 örgüt mensubunun Türkiye'ye giriş yaparak teslim olduğu bildirildi.

Teslim olan örgüt mensuplarının 2013 ve 2018 yılları arasında örgüte katıldıkları, Türkiye, Suriye ve Irak’ta faaliyet yürüttükleri tespit edildi.

Açıklamada, 1 Ocak’tan bugüne sadece ikna yoluyla, PKK/KCK'dan kaçarak teslim olanların sayısının  2️4️1'e yükseldiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER