HaberlerGündem7 PKK mensubu ikna çalışmaları sonucu teslim oldu

7 PKK mensubu ikna çalışmaları sonucu teslim oldu

​İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları sonucu 7 PKK mensubunun görgütten kaçarak teslim olduğunu açıkladı.

7 PKK mensubu ikna çalışmaları sonucu teslim oldu

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları sonucunda, PKK'den kaçan 7 örgüt mensubunun Türkiye'ye giriş yaparak teslim olduğu bildirildi.

Teslim olan örgüt mensuplarının 2013 ve 2018 yılları arasında örgüte katıldıkları, Türkiye, Suriye ve Irak’ta faaliyet yürüttükleri tespit edildi.

Açıklamada, 1 Ocak’tan bugüne sadece ikna yoluyla, PKK/KCK'dan kaçarak teslim olanların sayısının  2️4️1'e yükseldiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Çöken binanın altında kalan anne ve 3 çocuğu yaralandıÇöken binanın altında kalan anne ve 3 çocuğu yaralandıMalatya'da kardan kapanan yolların açılması için çalışma sürüyorMalatya'da kardan kapanan yolların açılması için çalışma sürüyorTürkiye'de Coronavirus kaynaklı günlük can kaybı ve vaka sayısında düşüş sürüyorTürkiye'de Coronavirus kaynaklı günlük can kaybı ve vaka sayısında düşüş sürüyorMalatya'da Kernek Meydanı aslına uygun hale getirme çalışmalarına başlandıMalatya'da Kernek Meydanı aslına uygun hale getirme çalışmalarına başlandıBingöl'de kar yağışı nedeniyle 198 köy yolu ulaşıma kapandıBingöl'de kar yağışı nedeniyle 198 köy yolu ulaşıma kapandı
SIRADAKİ HABER