HaberlerGündem6 yaşındaki İbrahim'in yürüme hayali gerçeğe dönüştü

6 yaşındaki İbrahim'in yürüme hayali gerçeğe dönüştü

İHH'nın Yetim Sponsorluk Sistemi ile desteklediği 6 yaşındaki İbrahim Tüser'in yürüme hayali, hayırseverlerin destekleriyle gerçeğe dönüştü.

6 yaşındaki İbrahim'in yürüme hayali gerçeğe dönüştü

Tüser ailesinin 6 çocuğundan biri olan İbrahim, 5 kız çocuktan sonra evin ilk erkek çocuğu olarak dünyaya geldi. Doğuştan engelli olarak dünyaya gelen İbrahim'in babası, inşaatlarda işçi olarak çalışıyordu. Evladına protez takmak için inşaatlarda çalışarak para biriktirmeye çalışan baba, geçen yıl geçirdiği iş kazası nedeniyle vefat etti.

Her iki ayağından engelli olan İbrahim, okula gidemedi, akranları gibi oynayamadı. Camların ardından akranlarını izleyen İbrahim, kendisine uzanacak bir yardım elini bekledi.

Bitlis İHH tarafından Tatvan'da bir protez merkezinde ayakları takılan İbrahim, yürümeye başladığında ilk uğradığı yer ise babasının mezarı oldu.

"Mağdur ailelere desteklerimiz sürecek"

Desteklerinden dolayı hayırseverlere teşekkür eden Bitlis İnsani Yardım Derneği Başkanı Muzaffer Taşcan, hayırseverlerin yardımıyla İbrahim'in hayallerini gerçeğe dönüştürdüklerini belirterek, bundan sonrada yardımlarına devam edeceklerini söyledi.

"İHH bizim ailemiz oldu"

6 yaşına kadar hiç ayakkabı giyemeyen İbrahim'in yaşadığı zorlukları anlatan Anne Semra Tüser, oğlunun hayatı boyunca arkadaşları gibi koşup oynayamadığını söyledi.

Eşinin ölümünden sonra yalnız kaldıklarını belirten Semra Tüser, İHH gönüllülerin kendisinin yeni ailesi olduğunu ifade etti.

Tüser, "İbrahim engelinden dolayı okula gitmek istemiyordu. Taziye için buraya gelen İHH gönüllüleri bize protezi alacaklarını söylediler. Protezleri duyunca bana, 'Anne sadece bu dönem evde eğitimime devam edeceğim. Ondan sonra arkadaşlarımla birlikte ben de okula gitmek istiyorum. Protezlerimi taktıktan sonra ben de okula gideceğim.' dedi. İlk protez takılacağını duyduğunda kar yağmıştı. Karı emekleyerek geçip amcalarına gitmişti. Amcalarıyla benim ayaklarım oluyor diye sevincini paylaşmıştı." dedi.

"Keşke babam da yanımızda olsaydı"

Tüser, "Benim oğlum var, iyi ki var, iyi ki doğdu. O bizim için çok değerli. Ailemizin tamamı için çok değerli. Burası 6 ay hep karlı. İbrahim hep kar seyrediyor. Dışarı çıkamıyor. Şimdi protezleri gelince çok sevindi. 'Okuyup büyüyünce ben de İHH'da çalışacağım. İnsanların dertlerine koşacağım.' diyor. İbrahim ilk ayakkabısını giydi. İlk sözü 'Keşke babam da yanımızda olsaydı.' oldu. Bizlere bu güveni veren İHH'ya çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER