HaberlerGündem53 il ve KKTC'de FETÖ operasyonu

53 il ve KKTC'de FETÖ operasyonu

FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik İzmir merkezli 53 il ve KKTC'de düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 172 şüpheliden 41'i tutuklandı.

53 il ve KKTC'de FETÖ operasyonu

FETÖ'nün üst düzey yöneticileri ile irtibatı olduğu belirtilen şüphelilerin yakalanması için İzmir Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı operasyonlar tamamlandı.

Bu kapsamda gözaltına alınan 172 şüphelinin emniyet ve jandarmadaki işlemleri tamamlandı.

Pişmanlık yasasından faydalanan 30 şüpheli serbest bırakılırken 5 şüpheli de delil durumu, bir şüpheli ise mükerrer işlem nedeniyle serbest bırakıldı.

Diğer şüphelilerden 41'i tutuklanırken, 92'si adli kontrol şartıyla olmak üzere 95'i sulh ceza hakimliğinden serbest bırakıldı.

9 şüphelinin arama çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER