HaberlerGündem5 Haziran Dünya Çevre Günü

5 Haziran Dünya Çevre Günü

Muratpaşa Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği programlarına iki önemli etkinlikle devam edecek.

5 Haziran Dünya Çevre Günü
Muratpaşa Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği programlarına iki önemli etkinlikle devam edecek.

Muratpaşa Belediyesi’nin ilk önemli etkinliği 5 Haziran Çarşamba günü Muratpaşa Kent Meydanı’nda saat 09.00-11.30 arasında her yaştan çevre dostlarının katılabileceği ‘Çevre Şenliği’ olarak gerçekleşecek. Muratpaşa Belediyesi 6 Haziran Perşembe günü ikinci önemli etkinliğe imza atarak, Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda “Düşün Ye Koru” temalı panele ev sahipliği yapacak.

Muratpaşa Belediyesi Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü(FAO) ve Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) işbirliği ile saat 14.00-16.00 arasında gerçekleşecek panelde TEMA Vakfı Onursal Başkanı ‘Toprak Dede’ olarak çevre bilinci ve sevgisine dikkat çeken Hayrettin Karaca yer alacak. Toprak Dede Hayrettin Karaca’nın yanı sıra FAO Temsilci Yardımcısı Ayşegül Akın, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feramuz Özdemir, Tiyatro ve Dizi Oyuncusu Selim Bayraktar da panelde çevreyi konuşacaklar.

Muratpaşa Belediyesi’nin 5 Haziran’ı beklemeden yılın her günü çevre konusunda çalışmalar yaptığına dikkat çeken Başkan Süleyman Evcilmen, “Ben bizzat ilkokullarda ders vererek, çevre bilincini geleceğimiz olan çocuklarımıza aşılamaya çalışıyorum. Belediyemizin yer altı konteynerleri, atık toplama ve geri dönüşüm projeleri var. Çevre duyarlılığına yönelik temalı parklar yapıyoruz. Bu yıl uluslararası bir panele ve dev bir şenliğe imza atacağız. Çevre dostu Antalyalıları bu etkinliklerde görmekten mutluluk duyacağım” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin kongrelerine katılacakCumhurbaşkanı Erdoğan partisinin kongrelerine katılacakHalkın Covid-19 aşısına yönelik tereddütleri sürüyorHalkın Covid-19 aşısına yönelik tereddütleri sürüyorMalatyalılar mevsimin ilk karı yağışını sevinçle karşıladıMalatyalılar mevsimin ilk karı yağışını sevinçle karşıladıAsayiş uygulamalarında çeşitli suçlardan aranan 264 şahıs yakalandıAsayiş uygulamalarında çeşitli suçlardan aranan 264 şahıs yakalandıCovid-19 kurallarını ihlal eden 281 kişiye para cezasıCovid-19 kurallarını ihlal eden 281 kişiye para cezası
SIRADAKİ HABER