HaberlerGündem42 ilde FETÖ operasyonu: 294 şüpheliden 62'si tutuklandı

42 ilde FETÖ operasyonu: 294 şüpheliden 62'si tutuklandı

​İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ'nün, TSK yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 62 kişi tutuklandı.

42 ilde FETÖ operasyonu: 294 şüpheliden 62'si tutuklandı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, örgüt içerisinde faaliyet gösteren 2'si yönetici konumunda olan toplam 294 TSK personeli hakkında gözaltı kararı verildi.

Hakkında gözaltı kararı verilen şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda 4 emekli albay, görevde olan bir yarbay, 6'sı emekli biri görevde, biri ihraç 8 yüzbaşı, 3'ü emekli 29 üsteğmen, 2'si görevde 5 teğmen, 11'i görevde 20 astsubay ve 3'ü görevde 5 uzman çavuş ve 211 askeri okul öğrencisi gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen şüphelilerden 62'si tutuklanırken, 57 şüpheli hakkında adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ayrıca, 65 şüphelinin itirafçı olduğu belirtildi.

Diğer şüpheliler ile ilgili işlemleri devam ediyor.  

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü​Kadın, annelik vasfı ile toplumu oluşturan en önemli unsurdur​Kadın, annelik vasfı ile toplumu oluşturan en önemli unsurdurGezici aşı ekipleri kırsal mahallelerde Covid-19 aşısı yapıyorGezici aşı ekipleri kırsal mahallelerde Covid-19 aşısı yapıyorMSB Bitlis'te düşen helikopterin nedenini açıkladıMSB Bitlis'te düşen helikopterin nedenini açıkladıKudüs, Müslümanlar açısından akidevi bir meseledirKudüs, Müslümanlar açısından akidevi bir meseledir
SIRADAKİ HABER