HaberlerGündem4 ilde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor

4 ilde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji 8'inci Bölge Müdürlüğü Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray'da kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı beklendiğini duyurdu.

4 ilde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor

Yapılan son değerlendirmelere göre; Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde'de yer yer görülen kar yağışlarının, kuvvetli ve zaman zaman yoğun (5-20 cm, yükseklerde 20-40 cm) olmak üzere hafta sonu da devam etmesi bekleniyor.

Yoğun kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, kuvvetli rüzgârla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Bölgede rüzgârın bugün kuzey yönlerden kuvvetli rüzgâr ve kısa süreli fırtına (50-75 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklar yaşanabileceği belirtildi.

13 Nisan Salı günü sabahına kadar bölge genelinde (Konya Karaman, Niğde ve Aksaray) zirai don riski olmasından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta üreticiler olmak üzere ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER