HaberlerGündem4 il için buzlanma ve don uyarısı

4 il için buzlanma ve don uyarısı

​Van, Hakkari, Bitlis ve Muş illeri için, buzlanma ve don uyarısı yapan Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, yaşanabilecek aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

4 il için buzlanma ve don uyarısı

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde Bitlis ve Muş'da çok bulutlu olması bekleniyor. Buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 5-8 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilen bölgede rüzgar, güney ve batılı yönlerinden hafif, zaman zaman orta kuvvette, Van Gölü'nde ise batı ve kuzeybatından yer yer 2 ila 4 kilometre kuvvetinde esecek.

Gün içinde en yüksek sıcaklığın Van'da 8, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta 4 derece olması bekleniyor.   

İLGİLİ HABERLER

Önlem alınmayan çukur kazaya neden oldu: 4 yaralıÖnlem alınmayan çukur kazaya neden oldu: 4 yaralıİçişleri Bakanlığından çalışma saatleri genelgesiİçişleri Bakanlığından çalışma saatleri genelgesiİstanbul'da çeşitli suçlardan 13 kişi gözaltına alındıİstanbul'da çeşitli suçlardan 13 kişi gözaltına alındıİstanbul'da ahır yangını: 7 hayvan telef olduİstanbul'da ahır yangını: 7 hayvan telef olduCumhurbaşkanı Erdoğan Macron ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan Macron ile görüştü
SIRADAKİ HABER