HaberlerGündem4 farklı yardım kuruluşu daha etkin yardım yapmak için işbirliği protokolü imzaladı

4 farklı yardım kuruluşu daha etkin yardım yapmak için işbirliği protokolü imzaladı

Dünyanın farklı bölgelerinde yetim, mağdur ve muhtaçlara çeşitli yardımlarda bulunan Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı, Uluslararası Yetim Eli Derneği ve Uluslararası IHO-Ebrar Derneği daha etkin çalışma yapabilmek için işbirliği protokolü imzaladı.

4 farklı yardım kuruluşu daha etkin yardım yapmak için işbirliği protokolü imzaladı

Umut Kervanı Vakfı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen işbirliği protokolü kapsamında, 3 aylar başta olmak üzere ramazan bayramı ve kurban bayramında yapılacak yardım çalışmaları birçok noktada birlikte yürütülecek.

İşbirliği protokolünün imza töreninde, Umut Kervanı Vakfı genel Başkanı Cengiz Kurtaran, Yetimler Vakfı Genel Başkanı Fikri Karavil, Uluslararası Avrupa Yetim Eli Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Altun ve Uluslararası İHO Ebrar Yardım Derneği Abdurrahman Alpsoy hazır bulundu.

"Daha fazla yetim, mağdur ve muhtaçlara ulaşmak için elimizden gelen her türlü gayreti sarf edeceğiz"

Kurumlar arasında imzalanan işbirliği protokolünün amacı ile ilgili İLKHA muhabirine konuşan Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, "Umut Kervanı Vakfı olarak Yetimler Vakfı, Uluslararası Yetim Eli Derneği ve Uluslararası IHO-Ebrar Derneği ile bir protokol imzaladık. İnşallah bu protokol kapsamında daha fazla yetim, mağdur ve muhtaçlara ulaşmak için elimizden gelen her türlü gayreti sarf edeceğiz." dedi.

"3 aylar, ramazan ve kurban için yeniden bir araya geleceğiz"

Gerek yurt içi gerekse yurt dışında başta Filistin olmak üzere Yemen, Suriye, Afrika ve Asya'da birçok ülkede faaliyet yürüteceklerini belirten Kurtaran, "Bu kapsamda birlikte genel başkanlarımızla bir araya gelerek işbirliği protokolü imzaladık. İnşallah bununla daha çok mağdura, mazluma ulaşacak şekilde yardımlarımızı yapacağız. Bu protokolün hayırlara vesile olmasını diliyoruz. 3 aylar, ramazan ve kurban hazırlıkları için tekrar bir araya gelip çalışmalarımızın içeriğini kamuoyu ile paylaşacağız." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER