HaberlerGündem300 kiloluk kadın, hastaneye kaldırıldı

300 kiloluk kadın, hastaneye kaldırıldı

Van’da yaşayan ve obeziteyle pençeleşen Zahide Uysal(52), ambulansla hastaneye kaldırıldı.

300 kiloluk kadın, hastaneye kaldırıldı
Van’da yaşayan ve obeziteyle pençeleşen Zahide Uysal(52), ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Uysal'ın durumunun medyada yer almasının ardından Van Halk Sağlığı’na bağlı Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri, evine geldi. Uzun süre hazırlık yapan ekipler, Uysal’ı sedyeyle evden çıkardı. Zahide Uysal’ın gelini Sevda Uysal, iyileşme umuduyla ekiplere teşekkür etti. Uysal, "Önceden 275 kiloydu, 300 kiloya çıktı ve tansiyonu da var. Depremden sonra yerinde kilitli kaldı, kendi ihtiyaçlarını dahi göremiyor." dedi.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne ambulansla götürülen Uysal, tedavi altına alındı. Van Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden bir psikolog ile bir diyetisyen de Uysal’ın tedavisine katkıda bulunacak. Uysal’ın tedavi olabileceğinden umutlu olduğunu açıklayan Van Halk Sağlığı Müdürü Rıdvan Armağan, "Hastanın sağlığına kavuşması için elimizden geleni yapacağız. Duyarsız kalmayacağız ve inşallah hastamız en iyi şekilde evine geri dönecektir." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye genelinde aranan bin 964 kişi yakalandıTürkiye genelinde aranan bin 964 kişi yakalandıEv eşyası almak isterken hem mobilyadan hem de paralarından oldularEv eşyası almak isterken hem mobilyadan hem de paralarından oldularDava Arkadaşlarının dilinden Molla Muhammed Said Varol: Güzel ahlakıyla gönülleri fetheden biriydiDava Arkadaşlarının dilinden Molla Muhammed Said Varol: Güzel ahlakıyla gönülleri fetheden biriydiKuraklıktan etkilenen çiftçinin kredi borçları ertelenecekKuraklıktan etkilenen çiftçinin kredi borçları ertelenecek​Artan yem fiyatlarına isyan eden besiciler: Hayvanlarımızı satacağız​Artan yem fiyatlarına isyan eden besiciler: Hayvanlarımızı satacağız
SIRADAKİ HABER