HaberlerGündem30 yıldır bitmeyen dostluk

30 yıldır bitmeyen dostluk

Mersin’in Silifke ilçesi Kurtuluş Mahallesi'nde ikamet edenler, 30 yıldır leyleklerle iç içe yaşıyor.

30 yıldır bitmeyen dostluk
Mersin’in Silifke ilçesi Kurtuluş Mahallesi'nde ikamet edenler, 30 yıldır leyleklerle iç içe yaşıyor.

Her yıl nisan ayının başlarında çift olarak bölgeye gelen leylekler, mahalle arasındaki direklere yuva yapıyorlar. Bölgede sulak arazinin bol olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Bizler 30 yıldır leyleklerle iç içe yaşıyoruz. Her yıl belirli tarihlerde geliyorlar. Yuvalarında çiftleşerek ağustos ayının ortasında yavrularıyla beraber gidiyorlar. İki geliyor dört gidiyorlar. Bizler bu canlılara çok alıştık ve çok memnunuz.” diyor.

40 haneli mahallede yaklaşık 30 yuva yapan leylekler, yavrularını beslemek için tarım arazilerindeki fare ve yılanları yakalayıp yuvalarına getiriyor.

İLGİLİ HABERLER

Kocaeli'de pandemi sürecinde 38 bin kişiye adli ve idari işlem yapıldıKocaeli'de pandemi sürecinde 38 bin kişiye adli ve idari işlem yapıldıVali Osman Hacıbektaşoğlu muhtarlarla bir araya geldiVali Osman Hacıbektaşoğlu muhtarlarla bir araya geldi​Van'da "Gençlik Ofisi Protokolü" imza töreni düzenlendi​Van'da "Gençlik Ofisi Protokolü" imza töreni düzenlendi​SİSKİ Müdürlüğü 2020 yılı verilerini açıkladı​SİSKİ Müdürlüğü 2020 yılı verilerini açıkladıMalatya’da gümrük kaçağı cep telefonları ele geçirildiMalatya’da gümrük kaçağı cep telefonları ele geçirildi
SIRADAKİ HABER