HaberlerGündem30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü tüm yurtta olduğu Erzurum'da da çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta kutlanıyor
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü tüm yurtta olduğu Erzurum'da da çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

    Kutlamalar, Yakutiye ilçesi Havuzbaşı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından Vali Ahmet Altıparmak'ın makamda tebrikleri kabul etti.

    Törenler daha sonra Hastaneler Caddesi'nde devam etti. Vali Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay vatandaşların ve tören birliklerini selamladı. Türk Silahlı Kuvvetleri adına Piyade Albay Mehmet Gaznelioğlu, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

    Muharip Gaziler Derneği adına konuşan Salih Mesçi ise Büyük Taarruz ile Türk devleti ve milletinin varlığını bütün cihana kabul ettirdiğini kaydetti.

    Törenler, halk oyunları gösterileri, öğrencilerin şiir okuyuşunun ardından askeri birliklerin geçit töreniyle sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER