HaberlerGündem30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü tüm yurtta olduğu gibi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde de çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta kutlanıyor
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü tüm yurtta olduğu gibi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde de çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

    Kutlamalar, Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile başladı. Kaymakamlık, 5. Kolordu Komutanlığı ve Çorlu Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı'na konulmasının ardından tebrikat töreni için Kaymakamlık binasına geçildi. Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen törende Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Tahir Bekiroğlu ve Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan; resmi kurum, askeri erkân, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin tebriklerini kabul etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı Omurtak Caddesi'nde yapılan etkinlikler ile devam etti. Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Tahir Bekiroğlu ile Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, tören aracı ile halkı ve tören kıtalarını selamladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ve şiirlerin okunmasının ardından Çorlu Belediyesi Halk Oyunları Ekibi halk oyunları gösterisi sergiledi.

    Kutlamalar, askeri bandonun Cumhuriyet Parkı'nda vereceği halk konseri ile devam edecek.

İLGİLİ HABERLER

Millî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiMillî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangınıMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangını
SIRADAKİ HABER